Ligue 1: AS Monaco rozgromiło outsidera, dobry mecz Kamila Glika

W meczu 21. kolejki Ligue 1 AS Monaco pokonało FC Lorient 4:0 i utrzymało pozycję lidera. Po dwa gole dla gospodarzy zdobyli Gabriel Boschilia oraz Valere Germain.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Zdecydowanym faworytem tego spotkania było AS Monaco, które do tego meczu przystępowało jako lider Ligue 1. Z kolei FC Lorient to czerwona latarnia ligi francuskiej, choć do wyjścia ze strefy spadkowej temu klubowi brakowało tylko trzech punktów. Gospodarze nie zawiedli i odnieśli pewne zwycięstwo.

AS Monaco prowadzenie objęło w 24. minucie. Wówczas koszmarny błąd popełnił bramkarz FC Lorient - Benjamin Lecomte, który zamiast łapać piłkę, odbił ją przed siebie. Tam dopadł do niej Gabriel Boschilia. Brazylijczyk mocnym strzałem pokonał golkipera rywali.

Chwilę później Boschilia zdobył drugą bramkę, tym razem wykorzystał podanie Bernardo Silvy i płaskim strzałem z trzynastu metrów pokonał Lecomte'a. Golkiper Lorient i tym razem mógł się zachować lepiej, gdyż przepuścił piłkę pomiędzy nogami.

Defensywa gości w pierwszej połowie spisywała się koszmarnie. W 37. minucie FC Lorient straciło piłkę pod własnym polem karnym. Przechwycił ją Radamel Falcao, uderzając z szesnastego metra w słupek. Przy dobitce Valere'a Germaina Lecomte znów był bez szans.

W przerwie trener gości zdecydował się na dokonanie trzech zmian. Na niewiele się to zdało, gdyż Monaco nadal dominowało, a przyjezdnym trudno było skonstruować akcję pod bramką przeciwnika. W dodatku w 59. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie, a znów błąd popełnili obrońcy i bramkarz Lorient. Wykorzystał to Germain.

Dobry mecz rozegrał Kamil Glik. Reprezentant Polski co prawda nie miał zbyt dużo pracy, ale jeśli gracze FC Lorient przedzierali się pod pole karne jego drużyny, to Glik powstrzymywał ich ofensywne zapędy skutecznymi interwencjami.

AS Monaco - FC Lorient 4:0 (3:0)
1:0 - Boschilia 24'
2:0 - Boschilia 28'
3:0 - Germain 37'
4:0 - Germain 59'

AS Monaco: Subasić - Sidibe, Glik, Jemerson, Mendy - Silva (64' Lemar), Fabinho, Bakayoko (69' Moutinho), Boschilia - Germain (74' Mbappe Lattin), Falcao.

FC Lorient: Lecomte - Moreira, Peybernes, Ciani, Le Goff - Mvuemba, Lautoa (46' Wakaso), Cafu (46' Mesloub) - Marveaux, Waris, Cabot (46' Philippoteaux).

Żółte kartki: Sidibe (AS Monaco) oraz Lautoa (FC Lorient).

Czy AS Monaco zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Francji?