Puchar Ligi Angielskiej: zepsute urodziny Jose Mourinho. Pierwsza porażka Man Utd od 3 listopada

Manchester United przegrał w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej z Hull City 1:2, ale dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu (2:0) awansował do finału na Wembley. Jose Mourinho obchodził tego dnia swoje 54. urodziny.

Bartosz Zimkowski
Jose Mourinho Getty Images / Gareth Copley / Na zdjęciu: Jose Mourinho
Pierwsza połowa to spory zawód dla Jose Mourinho. Zespół stworzony z najlepszych zawodników jakimi dysponował Portugalczyk grał na pół gwizdka, starając się awansować do finału jak najmniejszym nakładem sił.

Tygrysy grały ambitnie, ale miały do odrobienia dwie bramki z Old Trafford. Mimo to ruszyły do ataków i w 35. minucie Jonathan Moss podjął dość kontrowersyjną decyzję. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcos Rojo przetrzymywał za koszulkę Harry'ego Maguire'a. Sędzia zdecydował się wskazać na "wapno", chociaż to nie była klarowna sytuacja.

Arbiter nie zmienił już decyzji i "jedenastkę" wykorzystał Tom Huddlestone, który precyzyjnym strzałem pokonał Davida de Geę.

Jednak po zmianie stron Hull nie grało już tak dobrze, jak w pierwszej odsłonie, chociaż wciąż miało do odrobienia jedną bramkę. Tymczasem w 66. minucie w dość przypadkowy sposób goście wyrównali. Huddlestone tak wybił piłkę spod nóg Rashforda, że ta trafiła na szósty metr i Paul Pogba płaskim uderzeniem trafił do siatki.

To początkowo zniechęciło gospodarzy, jednak w końcówce znów ruszyli do ofensywy i pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry strzelili gola. David Meyler zagrał wzdłuż bramki, a piłkę "do pustaka" skierował Oumar Niasse.

Hull City atakowało, żeby zdobyć bramkę dającą im dogrywkę, ale Manchester United nie dał sobie jej wbić. Mimo awansu 54. urodziny Jose Mourinho zostały zepsute kiepskim wynikiem i pierwszą porażką od 3 listopada ubiegłego roku.

Finał zostanie rozegrany 26 lutego, a tam rywalem będzie Southampton.

Hull City - Manchester United 2:1 (1:0)
1:0 - Tom Huddlestone (k.) 35'
1:1 - Paul Pogba 66'
2:1 - Oumar Niasse 85'

Pierwszy mecz: 0:2
Awans: Manchester United

Hull: Marshall - Meyler, Maguire, Dawson, Tymon - Maloney (64' Evandro), Huddlestone, Clucas - Diomande, Bowen (59' Marković), Niasse.

Man Utd: de Gea - Darmian, Jones, Smalling, Rojo - Herrera, Carrick - Rashford (90+2' Fellaini), Pogba, Lingard (79' Rooney) - Ibrahimović