Sparingowo: Wisła Kraków ograła lidera słowackiej ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /

W trzecim sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Wisła Kraków pokonała 2:1 MSK Żylina. Rywal Białej Gwiazdy to lider słowackiej ekstraklasy. Spotkanie odbyło się w Turcji, gdzie oba zespoły przebywają na zgrupowaniach.

W tym artykule dowiesz się o:

Wisła objęła prowadzenie w 28. minucie, gdy po zagraniu Patryka Małeckiego piłkę do bramki Słowaków skierował Rafał Boguski. W II połowie drugiego gola dla krakowian strzelił Jakub Bartosz. 21-latek, który tym razem był ustawiony na skrzydle, przejął piłkę po błędzie jednego z rywali i pokonał bramkarza strzałem z linii pola karnego.

Kilkadziesiąt sekund po bramce Bartosza Tomasz Cywka interweniował w swojej "16" tak niefortunnie, że skierował piłkę do swojej bramki.

To pierwsze zwycięstwo Wisły, odkąd prowadzi ją Kiko Ramirez. Wcześniej Biała Gwiazda przegrała z Rakowem Częstochowa (0:2) i Paksi FC (1:2). Kolejnym rywalem krakowian będzie Steaua Bukareszt (31.01).

Wisła Kraków - MSK Żylina 2:1 (1:0) 1:0 - Boguski 28' 2:0 - Bartosz 78' 2:1 - Cywka (sam.) 79'

Skład Wisły: Michał Miśkiewicz - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan González, Maciej Sadlok (44' Matija Špičić) - Rafał Boguski (66' Jakub Bartosz), Krzysztof Mączyński, Denis Popović (66' Mateusz Zachara), Petar Brlek, Patryk Małecki (76' Alan Uryga) - Zdenek Ondrasek (66' Paweł Brożek).

Kiko Ramirez sprawdzi się w roli trenera Wisły Kraków?