Serie A: styczeń bez zwycięstwa Torino FC. Ponownie straciło prowadzenie

Torino FC zremisowało 1:1 z Atalantą Bergamo w 22. kolejce Serie A. Seria gospodarzy bez zwycięstwa trwa pięć meczów, a ich najlepszy napastnik Andrea Belotti nie zdobył gola.

PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO
Torino FC bywa uznawane za najbardziej niewykorzystany potencjał w Serie A, natomiast Atalanta Bergamo za rewelację sezonu. Były klub Kamila Glika nie wygrał pięciu ostatnich spotkań, choć z AC Milan dwukrotnie prowadził, a w starciu z US Sassuolo oddał kilkakrotnie więcej strzałów. Pojedynek z Atalantą miał być przełomowy i również ułożył się po myśli turyńczyków.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 16. minucie. Iago Falque wbiegł między obrońców Atalanty i główkował tak dobrze po dośrodkowaniu Antonio Barreci, że bramkarz Etrit Berisha nawet nie podjął interwencji.

Trener Atalanty postanowił zmienić w przerwie Alberto Grassiego na Francka Kessie. Ten drugi jest bardziej przebojowy w ofensywie. Nie było sensu czekać z decyzjami, ponieważ z pierwszej połowie Joe Hart zatrzymał wszystkie uderzenia gości. Najgroźniejsze oddał w 37. minucie Alejandro Gomez z dystansu.

Atalanta atakowała, co zaskakujące nie było, natomiast zdumiewało kunktatorstwo Torino FC. Piłka raz po raz przecinała pole karne Harta i pachniało wyrównaniem. Stało się ono faktem w 66. minucie, a gola na 1:1 strzelił Andrea Petagna. Napastnik przyjął piłkę po podaniu Jasmina Kurticia i ulokował ją płaskim uderzeniem w narożniku bramki.

Dzięki bramce Petagni drużyna z Bergamo utrzymała osiem punktów przewagi nad Torino FC w tabeli i przedłużyła serię rywali bez zwycięstwa do pięciu spotkań. Były klub Kamila Glika pozostaje w górnej połowie stawki, ale coraz dalej od czołówki. Inna zła wiadomość dla niego to brak gola Andrei Belottiego, który walczy o koronę króla strzelców Serie A.

Torino FC - Atalanta Bergamo 1:1 (1:0)
1:0 - Iago Falque 16'
1:1 - Andrea Petagna 66'

Torino: Joe Hart – Lorenzo De Silvestri, Luca Rossettini, Emiliano Moretti, Antonio Barreca – Marco Benassi, Mirko Valdifiori (73' Juan Manuel Iturbe), Joel Obi (30' Daniele Baselli) – Iago Falque, Andrea Belotti, Adem Ljajić.

Atalanta: Etrit Berisha – Rafael Toloi, Mattia Caldara, Ervin Zukanović – Andrea Conti, Alberto Grassi (46' Franck Kessie), Jasmin Kurtić, Remo Freuler, Leonardo Spinazzola – Andrea Petagna (87' Aleksandar Pesić), Alejandro Gomez (85' Marco D'Alessandro).

Żółte kartki: Moretti (Torino) oraz Freuler, Caldara (Atalanta).

Sędzia: Antonio Damato.