Holandia: Ajax Amsterdam na zwycięskiej ścieżce

W niedzielnym meczu 20. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością ADO Den Haag 3:0. To trzecie z rzędu zwycięstwo wicemistrza Holandii po zimowej przerwie.

Maciej Kmita
PAP/EPA / olaf kraak
Zespół Petera Bosza do przerwy prowadził już 2:0 po golach Hakim Ziyech i Lasse Schoene, a po zmianie stron wynik spotkania ustalił Kasper Dolberg. Dla utalentowanego Duńczyka była to pierwsza bramka od 20 listopada minionego roku - czekał na nią 590 minut.

Ajax nie potrafił wygrać żadnego z czterech ostatnich meczów 2016 roku, ale po zimowej przerwie wszedł na wysokie obroty. Przed dwoma tygodniami rywal Legii w 1/16 finału Ligi Europy pokonał 3:1 PEC Zwolle, a w poprzedni weekend ograł 1:0 FC Utrecht.

Ajax ma na koncie 46 punktów i jest wiceliderem Eredivisie. Do przewodzącego stawce Feyenoordu Rotterdam ma dwa "oczka" straty, ale lider swoje spotkanie 20. kolejki rozegra dopiero w niedzielę wieczorem.

Pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europy pomiędzy Legią a Ajaksem odbędzie się 16 lutego o godz. 21:05 w Warszawie. Rewanż zostanie rozegrany 23 lutego o godz. 19.00 w Amsterdamie.

Ajax Amsterdam - ADO Den Haag 3:0 (2:0)
1:0 - Ziyech 11'
2:0 - Schoene 34'
3:0 - Dolberg 76'