Jupiler Pro League: Wasilewski i Janczyk zdobyli solidarnie po golu

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W sobotę wieczorem w Belgii odbyły się mecze 27. kolejki miejscowej ekstraklasy piłkarskiej (Jupiler Pro League). Aktualny wicemistrz kraju, Anderlecht Bruksela, podjął przed własną publicznością zespół Germinal Beerschot. Natomiast drużyna Dawida Janczyka, KSC Lokeren Oost-Vlaanderen, zmierzyła się na wyjeździe z RAEC Mons.

W tym artykule dowiesz się o:

Szkoleniowiec Anderlechtu do wyjściowego składu swojej drużyny desygnował Marcina Wasilewskiego. W pierwszej połowie meczu kibice zgromadzeni na trybunach nie zobaczyli żadnego gola. Anderlecht objął prowadzenie w 63. minucie spotkania. Wówczas futbolówkę w siatce rywali umieścił były zawodnik Hutnika Kraków. Było to jego piąte trafienie w bieżącym sezonie ligowym. Wynik pojedynku na 2:0 dla miejscowych ustalił w 90. minucie Matías Suárez. Wasilewski wystąpił w całym meczu.

Anderlecht Bruksela - Germinal Beerschot 2:0 (0:0)

1:0 - Wasilewski 63'

2:0 - Suárez 90'

Do niedawna Dawid Janczyk rozpoczynał mecze od siedzenia na ławce rezerwowych. Jednak drugi raz z rzędu były napastnik Sandecji Nowy Sącz pojawił się w wyjściowym składzie KSC Lokeren. Zagrał on od pierwszej minuty w wyjazdowym pojedynku przeciwko RAEC Mons. Nasz rodak był szczególnie widoczny szczególnie po przerwie.

W 48. minucie spotkania Janczyk został sfaulowany od tyłu przez Ivicę Džidicia. Chorwat za swoją interwencję ujrzał czerwoną kartkę. W 55. minucie goście objęli prowadzenie za sprawą Yoava Ziva. W 78. minucie przyjezdni wyprowadzili kontratak, który skutecznie wykończył Janczyk. Polski napastnik w bieżącym sezonie zdobył już trzy gole w najwyższej klasie rozgrywkowej w Belgii. W 83. minucie pojedynku Polak mógł zaliczyć asystę. Po jego podaniu dogodnej sytuacji nie wykorzystał pomocnik Tsholola Tshinyama. Były futbolista Legii Warszawa wystapił w całym meczu.

RAEC Mons - KSC Lokeren Oost-Vlaanderen 0:2 (0:0)