Premier League: wielka wtopa Arsenalu. Cenne zwycięstwo Łukasza Fabiańskiego

Arsenal po katastrofalnej pierwszej połowie przegrał na Emirates Stadium z Watfordem 1:2 w meczu 23. kolejki Premier League. Cenne zwycięstwo odniosła Swansea City z Łukaszem Fabiańskim w składzie.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Shaun Botterill
Pierwsze 45 minut było katastrofalne w wykonaniu Kanonierów - możliwe, że najgorsze pod wodzą Arsene'a Wengera w Arsenalu w meczu na Emirates Stadium. Francuz, który oglądał potkanie z trybun (kara za popchnięcie sędziego), musiał być zażenowany postawą swoich zawodników, a na pewno byli kibice, którzy gwizdami pożegnali piłkarzy Arsenalu.

Gospodarze przegrywali po pierwszej połowie 0:2. W tym sezonie nikt im nie strzelił w pierwszym kwadransie chociażby jednej bramki, a we wtorkowy wieczór Szerszenie wpakowały Petrowi Cechowi dwie. Najpierw Younes Kaboul silnie uderzył po krótkim rozegraniu piłki z rzutu wolnego, a futbolówka po drodze odbiła się od nóg Ramseya i zaskoczyła golkipera Arsenalu.

180 sekund później było już 2:0. Etienne Capoue przebiegł z piłką pół boiska, oddał strzał, który sparował Cech, ale dobitka Troya Deeneya była już skuteczna.

Kanonierzy przebudzili się po przerwie. Girouda zmienił Walcott i rozpoczął się ostrzał bramki Heurelho Gomesa. Ten bronił jak w transie, ale w 58. minucie skapitulował po strzale Alexa Iwobiego.

Można było się spodziewać, że Arsenal pójdzie za ciosem, ale ataki Kanonierów ustały i wynik już się nie zmienił. Watford sensacyjnie wygrał na Emirates Stadium 2:1.

Bardzo cenne zwycięstwo odniosła Swansea City. Łukasz Fabiański wprawdzie skapitulował po strzale Shane'a Longa, ale Łabędzie odpowiedziały dwoma trafieniami i dzięki temu nadal są nad strefą spadkową. Wygrało bowiem Crystal Palace. Orły zwyciężyły z Bournemouth, a dwukrotnie piłkę z siatki wyjmował Artur Boruc.

Tymczasem tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową ma już Leicester City. Lisy bez Bartosza Kapustki oraz Marcina Wasilewskiego przegrały z Burnley FC 0:1.