Sparingowo: Lech Poznań rozbił Elanę Toruń 8:0

Lech Poznań zaczął i zakończył sparingowe granie wynikami 8:0. Na sześć dni przed inauguracją rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy ekipa Nenada Bjelicy rozbiła Elanę Toruń.

Szymon Mierzyński
PAP / PAP/Stanisław Rozpędzik
Wcześniej piłkarze ze stolicy Wielkopolski w takim samym stosunku pokonali innego III-ligowca - Sokół Kleczew.

Tym razem dwie bramki dla Kolejorza zdobył Maciej Makuszewski, zaś po jednej: Maciej Gajos, Dawid Kownacki, Lasse Nielsen, Darko Jevtić i Marcin Robak. Tuż przed przerwą mieliśmy też samobójcze trafienie Bartosza Piotrowskiego.

Trener Nenad Bjelica nie mógł skorzystać z usług Mihaia Raduta, a także Victora Gutierreza, którzy zmagają się z urazami. 10 minut spędził na boisku Nicki Bille Nielsen. To był pierwszy występ Duńczyka po długotrwałej kontuzji pachwiny.

W pięciu zimowych spotkaniach kontrolnych poznaniacy nie doznali ani jednej porażki. Zanotowali trzy zwycięstwa (z Sokołem Kleczew, Elaną Toruń oraz Beroe Stara Zagora), a także dwa remisy (z FK Ufa i Ujpestem Budapeszt).

Lech Poznań - Elana Toruń 8:0 (4:0)
1:0 - Maciej Gajos 19'
2:0 - Maciej Makuszewski 29'
3:0 - Maciej Makuszewski 37'
4:0 - Bartosz Piotrowski (sam.) 45'
5:0 - Dawid Kownacki 58'
6:0 - Lasse Nielsen 64'
7:0 - Darko Jevtić 71'
8:0 - Marcin Robak 84'

Skład Lecha Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Wołodymyr Kostewycz (80' Marcin Wasielewski), Maciej Gajos, Łukasz Trałka (46' Abdul Aziz Tetteh), Maciej Makuszewski, Radosław Majewski (60' Szymon Pawłowski), Darko Jevtić (80' Nicki Bille Nielsen), Dawid Kownacki (60' Marcin Robak).

Czy w 21. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech wygra u siebie z Bruk-Bet Termaliką?