Serie A: US Palermo wskrzesza nadzieję na utrzymanie. 90 minut Thiago Cionka

Thiago Cionek zagrał 90 minut w meczu US Palermo z FC Crotone. Drużyna reprezentanta Polski zwyciężyła 1:0 w 23. kolejce Serie A i powoli poprawia swoją sytuację na dole tabeli.

PAP/EPA / SERENA CAMPANINI
US Palermo było blisko zdobycia kompletu punktów w poprzedniej kolejce. Gdyby dowiozło przewagę gola do końca meczu, byłaby to sensacja, ponieważ prowadziło na stadionie SSC Napoli. Ostatecznie tylko i aż zremisowało 1:1 z uczestnikiem Ligi Mistrzów. W tym spotkaniu nie grał Thiago Cionek. Reprezentant Polski wrócił do jedenastki przed starciem z FC Crotone i nim minęło 10 minut, złapał żółtą kartkę.

Gola we wspominanym meczu z SSC Napoli zdobył Ilija Nestorovski. Macedończyk trafił ponownie w niedzielę. Po podaniu Carlosa Embalo strzelił precyzyjnie i tak zaskakująco, że Alex Cordaz nawet nie podjął interwencji. Od 27. minuty gospodarze mieli czego bronić, a Nestorovski ma w tym sezonie bilans dziewięć goli i trzy asysty.

FC Crotone próbowało zebrać się do ataku, ale lepsze sytuacje podbramkowe stworzyła ekipa z Sycylii. Przyjezdnych nie było stać na wiele. Na dodatek sami utrudnili sobie misję wyrównanie. Lorenzo Crisetig dostał dwie żółte kartki w ciągu siedmiu minut i przedwcześnie opuścił boisko. Cionek i spółka nie stracili gola po raz pierwszy od 21 września.

Dwa niezłe mecze, w których US Palermo zdobyło cztery z sześciu możliwych punktów, wskrzesiły nadzieję na utrzymanie w Serie A. Wciąż jest jednak mała. Drużyna Cionka ma osiem "oczek" straty do bezpiecznej 17. pozycji, którą zajmuje Empoli FC. W niedzielę wyprzedziła jedynie pokonanych rywali.

US Palermo - FC Crotone 1:0 (1:0)
1:0 - Ilja Nestorovski 27'

Palermo: Josip Posavec – Andrea Rispoli, Thiago Cionek, Sinisa Andelković (88' Toni Sunjić), Giuseppe Pezzella – Bruno Henrique, Mato Jajalo, Iwajło Czoczew – Carlos Embalo, Ilija Nestorovski (90' Norbert Balogh), Aleksandar Trajkovski (75' Stefan Silva).

Crotone: Alex Cordaz – Aleandro Rosi, Federico Ceccherini, Gianmarco Ferrari, Bruno Martella – Andrea Nalini (70' Leonardo Capezzi), Andrea Barberis, Lorenzo Crisetig, Adrian Stoian (84' Tochukwu Nwankwo) – Marcelo Trotta (61' Andrej Kotnik), Diego Falcinelli.

Żółte kartki: Cionek, Rispoli (Palermo) oraz Crisetig, Barberis, Stoian (Crotone).

Czerwona kartka: Lorenzo Crisetig (Crotone) /69' - za drugą żółtą/

Sędzia: Gianluca Rocchi.