Gol Tyrały w rezrwach Borussii Dortmund, trafienia Sobczaka i Gołębiewskiego w Grecji

W niedzielę bramkę na niemieckich boiskach zdobył reprezentant Polski, Sebastian Tyrała. Jednak zaliczył on trafienie tylko w rezerwach Borussii Dortmund. Natomiast Marek Gołębiewski oraz Paweł Sobczak wpisali się na listę strzelców w III lidze greckiej.

Wojciech Święch

W weekend zespół PAO Neoi Epivates w ramach 29. kolejki III ligi greckiej (gr. północna) zagrał u siebie z Odysseasem Anagennisi. Pierwszego gola w tym pojedynku strzelił w 5. minucie Marek Gołębiewski, znany w Polsce z gry w takich klubach jak: KS Piaseczno, Gwardia Warszawa, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Radomiak Radom, Ruch Wysokie Mazowieckie oraz Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.

Jednak jego drużyna na własnym stadionie wywalczyła tylko remis w stosunku 2:2. PAONE zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Gamma Ethniki.

PAO Neoi Epivates - Odysseas Anagennisi 2:2 (1:1)
1:0 - Gołębiewski 5'
1:1 - Gaidartsis 36'
2:1 - Thanopoulos 74'
2:2 - Samouilidis 80'

W kadrze klubu Lamia FC znajduje się polski napastnik Paweł Sobczak. Drużyna z prefektury Ftiotyda zmierzyła się na wyjeździe z sąsiadem z tabeli - Thermaikosem Termis. Były piłkarz Wisły Płock uratował jeden punkt dla gości. W 77. minucie spotkania nasz rodak doprowadził do remisu 2:2. Takim rezultatem zakończył się mecz. Zespół AS Lamia zajmuje 15. miejsce w tabeli III ligi greckiej (gr. północna).

Thermaikos Termis - AS Lamia 2:2 (1:1)
1:0 - King (k. ) 12'
1:1 - Chiouz 37'
2:1 - Tsiktsiris 47'
2:2 - Sobczak 77'

W niedzielę rezerwy Borussii Dortmund w ramach 23. kolejki Regionalligi West zmierzyły się przed własną publicznością z FSV Ludwigshafen Oggersheim. W wyjściowym składzie gospodarzy pojawił się reprezentant Polski, Sebastian Tyrała. Zagrał on w linii ataku.

Futbolista, pochodzący z Raciborza, wpisał się na listę strzelców w 41. minucie spotkania. Wykorzystał on wówczas podyktowany rzut karny, podwyższając wynik meczu na 2:0. Miejscowi odnieśli ostatecznie zwycięstwo w stosunku 7:0. Tyrała w 76. minucie pojedynku zszedł z murawy. Na placu gry zastąpił go wtedy Mehmet Boztepe.

Polski zawodnik w aktualnym sezonie wystąpił w 21 meczach Regionalligi, w których zdobył 4 bramki. Rezerwy Borussii zajmują obecnie 2. miejsce w czwartoligowej tabeli.

Borussia Dortmund II - FSV Ludwigshafen Oggersheim 7:0 (2:0)
1:0 - Kullmann 35'
2:0 - Tyrała (k.) 41'
3:0 - Ginczek 57'
4:0 - Öztekin 65'
5:0 - Kullmann 73'
6:0 - Öztekin 81'
7:0 - Kullmann 85'