Carlo Ancelotti: Wynik jest najważniejszy

Carlo Ancelotti był zadowolony z gry piłkarzy Bayernu Monachium w meczu Pucharu Niemiec z VfL Wolfsburg (1:0), choć końcówka kosztowała go dużo nerwów. - W ostatnich 10 minutach straciliśmy kontrolę - ocenił trener.

Tomasz Skrzypczyński
Carlo Ancelotti East News / imago sportfotodienst / Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Po golu Douglasa Costy Bayern Monachium pokonał VfL Wolfsburg 1:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Mistrzowie Niemiec ponownie jednak nie zachwycili i w końcówce spotkania mogli mówić o dużym szczęściu, że goście nie doprowadzili do wyrównania.

- Mieliśmy wszystko pod swoją kontrolą, ale do 80 minuty. Później straciliśmy panowanie nad sytuacją. Rywale przycisnęli i mogli wyrównać. Liczy się jednak wynik i to, że awansowaliśmy do ćwierćfinału. To bardzo ważne - ocenił Carlo Ancelotti.

Włoski trener Bayernu dodał, że nerwową końcówkę jego piłkarze zafundowali sobie sami. - Powinniśmy wcześniej strzelić drugiego gola i rozstrzygnąć sprawę awansu - dodał.

Z postawy swoich zawodników zadowolony był z kolei trener VfL Valerien Ismael.

- Moim zdaniem rozegraliśmy bardzo dobry mecz. Rozpoczęliśmy wprawdzie trochę bojaźliwie, jednak cały czas byliśmy zdyscyplinowani i solidni. Nie zapominajmy, że dwa miesiące temu straciliśmy tutaj pięć bramek. Teraz nie pozwoliliśmy Bayernowi na stwarzanie wielu sytuacji - powiedział Francuz.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Bayern Monachium wygra rozgrywki Pucharu Niemiec?