Puchar Niemiec: złoty gol Douglasa Costy dał Bayernowi awans

W meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec Bayern Monachium pokonał VfL Wolfsburg 1:0. Bramkę dającą awans zdobył Douglas Costa. Całe spotkanie w ekipie gospodarzy rozegrał Robert Lewandowski.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski w walce z Gustavo PAP/EPA / PAP/EPA/LUKAS BARTH / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w walce z Gustavo

Przed meczem piłkarze Bayernu Monachium otwarcie zapowiadali rehabilitację za ostatni starcie przeciwko Schalke 04 Gelsenkirchen. W mediach pojawiło się wiele spekulacji dotyczących podziałów w szatni, a także stylu prezentowanego przez mistrzów Niemiec. W pucharowej potyczce przeciwko VfL Wolfsburg również pozostawił on wiele do życzenia.

Co prawda Bayern przez całe spotkanie miał przewagę i kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, ale przez większość pojedynku można było odnieść wrażenie, jakby monachijczycy chcieli wywalczyć awans bez zbędnego nakładu sił. Ostatecznie cel udało się zrealizować i Bayern zagra w ćwierćfinale Pucharu Niemiec.

Bayern od pierwszego gwizdka rzucił się do ataków i zepchnął rywali do defensywy. W 18. minucie Bawarczycy dopięli swego i objęli prowadzenie. Na strzał z 20. metra zdecydował się Douglas Costa. Piłka odbiła się od stopy Luiza Gustavo i zmyliła interweniującego Koena Casteelsa.

Po strzeleniu gola gospodarze wyraźnie spuścili z tonu, ale nadal przeważali i na niewiele pozwalali przeciwnikom. VfL Wolfsburg rozegrał fatalne spotkanie i długo nie potrafił sobie stworzyć groźnej sytuacji pod bramką Manuela Neuera. Dopiero w końcówce goście zaczęli zmuszać bramkarza Bayernu do interwencji. Strzelali Yunus Malli i Daniel Didavi, ale Neuer był bezbłędny. VFL był tylko tłem dla Bayernu, który nie rozegrał rewelacyjnego spotkania.

90 minut w barwach Bayernu rozegrał Robert Lewandowski. Polak był dobrze pilnowany przez obrońców rywali, którzy często decydowali się na nieprzepisowe zagrania w walce z "Lewym". Defensorzy VfL Wolfsburg skutecznie wyłączyli reprezentanta Polski z gry. Z kolei w meczowej osiemnastce Wilków znalazł się Jakub Błaszczykowski, ale spotkanie oglądał z perspektywy ławki rezerwowych.

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 1:0 (1:0)
1:0 - Douglas Costa 18'

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Javi Martinez, Mats Hummels, David Alaba - Xabi Alonso (73' Joshua Kimmich), Arturo Vidal - Arjen Robben (89' Kingsley Coman), Thiago Alcantara, Douglas Costa (87' Renato Sanches) - Robert Lewandowski.

VfL Wolfsburg: Koen Casteels - Robin Knoche, Luiz Gustavo, Ricardo Rodriguez - Paul Seguin, Vierinha, Maximilian Arnold, Yannick Herhardt, Riechedly Bazoer (76' Daniel Didavi) - Borja Mayoral (46' Yunus Malli) - Paul-Georges Ntep (60' Mario Gomez).

Żółte kartki: Arjen Robben (Bayern Monachium) oraz Luiz Gustavo, Ricardo Rodriguez (VfL Wolfsburg).

W innym meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec Borussia M'gladbach pokonała na wyjeździe Greuther Fuerth 2:0. Goście już w 12. minucie objęli prowadzenie. Oscar Wendt urwał się obrońcom i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. Od 19. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką ukarany został Adam Pinter. Jeszcze przed przerwą Borussia podwyższyła prowadzenie, a autorem gola był Thorgan Hazard, który wykorzystał rzut karny.

SpVgg Greuther Fuerth - Borussia M'gladbach 0:2 (0:2)
0:1 - Oscar Wendt 12'
0:2 - Thorgan Hazard 36'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Bayern Monachium zdobędzie Puchar Niemiec?