Sparingowa środa: Miedź przegrała w Turcji, Sandecja zremisowała na Węgrzech

Miedź Legnica przegrała pierwszy sparing podczas zgrupowania w Turcji 0:1 z Dnipro Dniepropietrowsk. Sandecja Nowy Sącz zremisowała 2:2 z węgierskim Gyori ETO FC.

Miedź Legnica to jeden z czterech klubów z zaplecza Lotto Ekstraklasy, który wyjechał na zgrupowanie do Turcji. Pierwszym przeciwnikiem zespołu Ryszarda Tarasiewicza było Dnipro Dniepropietrowsk, które w tej dekadzie grało w finale Ligi Europy. Choć Dnipro nie jest już tym samym zespołem co wówczas, wciąż występuje na najwyższym szczeblu na Ukrainie, więc remis z nim byłby wartościowym wynikiem. Miedź Legnica pechowo straciła gola w 79. minucie po strzale Dmytro Nahijewa i przegrała 0:1.

Wynik goniła Sandecja Nowy Sącz, która od soboty stacjonuje na Węgrzech. Po pierwszej połowie biało-czarni przegrywali 0:2 z Gyori ETO FC. Po przerwie do remisu doprowadzili doświadczeni Michal Piter-Bucko oraz Maciej Małkowski i Sandecja uniknęła porażki z III-ligowcem.

Bliżej, na Wybrzeże wyjechała Chojniczanka Chojnice. Lider w wyścigu do Lotto Ekstraklasy jest na obozie w Niechorzu i odniósł zwycięstwo 4:0 z Gwardią Koszalin. Za tydzień z tym samym przeciwnikiem zagra inna drużyna z regionu Chojniczanki - Drutex-Bytovia Bytów. Podopieczni Tomasza Kafarskiego odnieśli pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowań 2:1 ze Zniczem Pruszków.

Przegrał tylko jeden II-ligowiec, który zaplanował mecz kontrolny na środę. Mowa o Radomiaku Radom, który na oblodzonym boisku stracił gola więcej niż Wisła Puławy. Interesującego przeciwnika i scenariusz meczu miała Odra Opole, która zremisowała 3:3 z czeskim II-ligowcem Slezsky FC Opawa. Wszystkie gole padły po przerwie.

Polonia Bytom - Pniówek Pawłowice Śląskie 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Miedź Legnica zakończy sezon na podium w tabeli I ligi?