Premier League: powrót króla Anfield. Hit dla Liverpoolu

Liverpool FC wygrał pierwszy mecz w Premier League w 2017 roku pokonując Tottenham Hotspur 2:0. Oba gole zdobył Sadio Mane, który wrócił niedawno z Pucharu Narodów Afryki.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/PETER POWELL
Pierwsza połowa to absolutna dominacja Liverpoolu. The Reds miażdżyli Tottenham Hotspur, który miał olbrzymie problemy w defensywie. Fatalnie ustawiał się zwłaszcza lewy obrońca Ben Davies.

Pierwsza bramka padła w 16. minucie. Georginio Wijnaldum prostopadle podał na wolne pole do Sadio Mane, który wyprzedził Erica Diera i znalazł się oko w oko z bramkarzem. Ładną podcinką zmusił do kapitulacji Hugo Llorisa.

Ledwie 120 sekund później było już 2:0. Błąd w defensywie popełnił Dier, który stracił piłkę. Lloris zdołał sparować dwa strzały (Lallany i Firmino), ale trzecia dobitka Mane była już skuteczna.

Kolejna akcja należała do The Reds i szansę na hattricka miał Sadio Mane. Znów znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz tym razem Lloris wyszedł zwycięskiego z tej sytuacji.

Druga połowa była dużo, dużo brzydsza. Niewiele działo się na murawie, ale za to miał co robić sędzia. Wlepił piłkarzom aż siedem żółtych kartek tylko w tej części spotkania. Trzeba od razu przyznać, że wszystkie były zasłużone.

Tottenham nie był tak naprawdę w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Simona Mignoleta i Liverpool po pięciu meczach bez zwycięstwa w Premier League w końcu sięgnął po trzy punkty.

Tottenham pozostał wiceliderem, ale ma tyle samo punktów co Arsenal. The Reds zajmują czwarte miejsce ze stratą zaledwie "oczka"do Kogutów.

Liverpool FC - Tottenham Hotspur 2:0 (2:0)
1:0 - Sadio Mane 16'
2:0 - Sadio Mane 18'

Liverpool: Mignolet - Clyne, Matip, Leiva (82' Klavan), Milner - Lallana, Henderson, Wijnaldum - Mane (90+2' Arnold), Firmino, Coutinho (78' Can).

Tottenham: Lloris - Walker, Dier, Alderweireld, Davies - Dembele (77' Moussa Sissoko), Wanyama - Eriksen (68' Winks), Alli, Son (83' Janssen) - Kane.

Żółte kartki: Henderson, Matip, Milner (Liverpool) oraz Son, Kane, Winks, Dier (Tottenham).

Sędzia: Anthony Taylor.