Ligue 1: Drużyna Kamila Glika w nieprawdopodobnym gazie!

AS Monaco ani myśli zwalniać. Drużyna Kamila Glika - z Polakiem w składzie - rozbiła u siebie FC Metz 5:0 i umocniła się na 1. miejscu w tabeli Ligue 1.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / EPA/SEBASTIEN NOGIER
Losy tego meczu były rozstrzygnięte już po 20 minutach, gdy gospodarze prowadzili 3:0. Później dorzucili jeszcze dwie bramki, a łup podzielili między siebie Kylian Mbappe Lottin oraz Radamel Falcao. Ten pierwszy trafiał do siatki płaskimi uderzeniami po podaniach Kolumbijczyka i Fabinho, wykorzystał też sytuację sam na sam z Thomasem Didillonem.

Przy ostatnim golu 18-latka asystował Gabriel Boschilia, który został największym pechowcem spotkania, bo w 66. minucie źle stąpnął po nieprzepisowym ataku Jonathana Riviereza i opuścił boisko na noszach. Wszystko wskazuje na to, że Brazylijczyk uszkodził więzadła.

Falcao skompletował dublet uderzeniami z bliska, a jemu dogrywali Almamy Toure i Benjamin Mendy.

Kamil Glik spędził na placu gry 90 minut i był bezrobotny, bo goście w ofensywie praktycznie nie istnieli. Polak polował na swojego gola przy stałych fragmentach, jednak nie udało mu się po raz piąty w obecnym sezonie trafić do siatki.

Monaco zdemolowało FC Metz już po raz drugi w obecnym sezonie, bo jesienią triumfowało na Stade Saint-Symphorien 7:0. Podopieczni Leonardo Jardima mają teraz 58 punktów - o trzy więcej niż Paris Saint-Germain i na pewno zakończą 25. kolejkę jako lider Ligue 1.

O godz. 17.00 rozpoczął się mecz EA Guingamp - Olympique Lyon. Gospodarze pokonali drużynę Macieja Rybusa 2:1, a reprezentant naszego kraju spędził cały pojedynek na ławce rezerwowych.