Arsenal stopuje Roberta Lewandowskiego. Kiepski wynik Polaka

Robert Lewandowski z żadnym innym zespołem spoza lig, w których występował, nie mierzył się tak często jak właśnie z Arsenalem. Bayern Monachium w 1/8 Ligi Mistrzów zagra z londyńską drużyną.

Bartosz Zimkowski
Newspix / Expa
Sześciokrotnie Robert Lewandowski grał przeciwko Arsenalowi. Nie są to jednak do końca udane rywalizacje dla polskiego napastnika, ponieważ połowę z tych meczów przegrał, tylko dwa wygrał i raz zremisował.

Pierwszy raz miał okazję mierzyć się z Arsenalem w 2011 roku. Wówczas w fazie grupowej Ligi Mistrzów Borussia Dortmund zremisowała 1:1 i przegrała 1:2 na Emirates Stadium. W obu spotkaniach pełne 90 minut rozegrał Robert Lewandowski.

Dwa lata później strzelił jedną z dwóch swoich bramek przeciwko Arsenalowi. Drugą dołożył w listopadzie 2016 roku, gdy Bayern Monachium rozprawił się z Kanonierami aż 5:1.

Bilans jest jednak przeciętny: dwa gole w sześciu meczach i trzy porażki chluby Polakowi nie przynoszą. Teraz będzie miał jednak okazję poprawić ten wynik.

13.09.2011 r. Borussia - Arsenal 1:1 0 90

Znakomity powrót Atletico i bajeczny gol Torresa! Zobacz skrót meczu z Celtą Vigo [ZDJĘCIA ELEVEN]

Ile goli Lewandowski strzeli Arsenalowi?