WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Wielkie grafiki na Inea Stadionie z okazji 95-lecia istnienia Lecha Poznań

Już wkrótce Lech będzie obchodził 95-lecie istnienia. Z tej okazji na Inea Stadionie pojawią się efektowne grafiki, które przypomną najważniejsze wydarzenia z całej historii klubu.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

"Dumni z tradycji" - nowy, wspólny projekt Lecha oraz kibiców z Poznania sprawi, że w korytarzach każdej z trybun wykonane zostaną duże grafiki przedstawiające patronów trybun, klubowe legendy, wyjątkowe mecze i wydarzenia, a także efektowne kibicowskie oprawy.

- Bardzo często podkreślamy naszą dumę z historii i tradycji tego klubu, a także miasta i regionu, bo przecież Lech jest dumą całej Wielkopolski. Staramy się to pokazywać także w swoich działaniach. Stąd piękna lokomotywa przed stadionem, stąd też klubowe muzeum, którego wizualizacje wkrótce zaprezentujemy. Kolejnym pomysłem, wspólnym działaniem kibiców oraz naszym, jest projekt crowdfundingowy "Dumni z tradycji". Bardzo chcemy, aby kibice zmierzający na swoje miejsca korytarzami na poszczególnych trybunach mogli podziwiać efektowne grafiki przedstawiające ważne osoby i wydarzenia - powiedział prezes Lecha, Karol Klimczak.

Celem projektu jest sfinansowanie produkcji i montażu wielkopowierzchniowych grafik, które pojawią się na ścianach w korytarzach i przejściach prowadzących do sektorów na wszystkich czterech trybunach. Najmniejsze będą miały około 7, a największe ponad 30 metrów kwadratowych. W przypadku trybun im. Teodora Anioły, Edmunda Białasa oraz Henryka Czapczyka to klub będzie odpowiadał za projekty, produkcję i montaż grafik. W przypadku "kotła" Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań będzie miało do dyspozycji środki na stworzenie odpowiednich projektów.

Akcja zostanie podzielona na cele - pierwszym będzie zebranie kwoty 160 tys. zł. Jeśli tak się stanie, sfinansowana zostanie produkcja i montaż grafik przedstawiających patronów trybun (Teodora Aniołę, Edmunda Białasa, Henryka Czapczyka), klubowe legendy (Mirosława Okońskiego, Czesława Jakołcewicza i Józefa Adamca) i przypominających wyjątkowe wydarzenia z historii KKS (Puchar Polski 2004, mistrzostwo Polski 2010, mistrzostwo Polski 2015).

ZOBACZ WIDEO Łukasz Broź: Chcieliśmy wygrać

Projekt "Dumni z tradycji" ma charakter crowdfundingowy. Ta forma polega na finansowaniu przez różne grupy społeczne, które skupione są wokół tego celu. Nie jest to zbiórka publiczna, bo w przypadku akcji crowdfundingowej każdy jej uczestnik dostaje za swój udział nagrodę.

Każdy z kibiców dołączając do akcji "Dumni z tradycji" kupuje wybrane przez siebie nagrody (bilety, kubki, szaliki, książki, zdjęcia piłkarzy z autografami itp.) przygotowane przez klub specjalnie na tę okazję. Dodatkowo jego imię i nazwisko znajdzie się na grafice "Duma Wielkopolski".

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.