Serie A: Napoli wygrywa najmniejszym nakładem sił. Gol Zielińskiego, 19 minut Milika

W 25. kolejce Serie A pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze SSC Napoli. Drużyna trenera Maurizio Sarriego wygrała z Chievo Werona 3:1. Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 42. minucie i zdobył gola, Arkadiusz Milik wszedł na ostatnie 19 minut.

Dominik Polesiński
PAP/EPA / FILIPPO VENEZIA

Napoli wygrało na Stadio Marcantonio Bentegodi w Weronie najmniejszym nakładem sił. Na ławce usiedli między innymi Dries Mertens i Piotr Zieliński. Rywal nie zmusił podopiecznych Maurizio Sarriego do wysiłku. Spotkanie toczone w sennym tempie nie dostarczyło wielu emocji.

Ozdobą meczu był gol otwierający wynik. W roli głównej Lorenzo Insigne. Piękny strzał z narożnika pola karnego, po którym piłka dokręcana w stronę bramki, wpadła do siatki tuż przy słupku. 7 minut później po nieporozumieniu bramkarza z obrońcą gola zdobył Marek Hamsik.

Obaj Polacy pojawili się na boisku z ławki rezerwowych. Zieliński wszedł z konieczności, bowiem urazu w końcowych minutach pierwszej połowy doznał Allan. Polski pomocnik zagrał solidnie. W 58. minucie zdobył gola na 3:0, strzelając zza pola karnego. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i zupełnie zmyliła bramkarza Chievo.

Bardzo dobre 19 minut rozegrał Arkadiusz Milik. Polak wniósł sporo ożywienia. Brał grę na siebie, odbierał piłkę, szukał kolegów. Bliski był zdobycia gola, ale po podaniu Callejona zabrakło centymetrów, by z bliska wpakować piłkę do siatki.

Chievo Werona - SSC Napoli 1:3 (0:2)
0:1 - Lorenzo Insigne 31'
0:2 - Marek Hamsik 38'
0:3 - Piotr Zieliński 58'
1:3 - Riccardo Meggiorini 72'

Chievo Werona: Stefano Sorrentino - Fabrizio Cacciatore, Alessandro Gamberini, Nicolas Spolli, Massimo Gobbi, Mariano Izco, Ivan Radovanović (46' Riccardo Meggiorini), Perparim Hetemaj, Lucas Castro (63' Jonathan de Guzman), Valter Birsa, Roberto Inglese (71' Serge Gakpe).

SSC Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Nikola Maksimović, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam, Allan (42' Piotr Zieliński), Jorginho, Marek Hamsik, Jose Callejon, Leonardo Pavoletti (71' Arkadiusz Milik), Lorenzo Insigne (79' Emanuele Giaccherini).

Żółte kartki: Cacciatore (Chievo).