Grecja: świetne statystyki Aleksandara Prijovicia

Transfer do PAOK-u Saloniki świetnie zrobił Aleksandarowi Prijoviciowi. Były gwiazdor Legii Warszawa strzelił dla greckiego klubu już pięć goli w zaledwie sześciu występach i wyrasta na nowego idola kibiców z Tumby.

Maciej Kmita
Aleksandar Prijović Materiały prasowe / Aleksandar Prijović
W niedzielnym meczu 21. kolejki greckiej ekstraklasy z Verią FC (4:0) Aleksandar Prijović po raz pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie PAOK-u i w pełni wykorzystał szansę, jaką dostał od trenera Vladimira Ivicia. Jego zespół wygrał 4:0, a Szwajcar zdobył bramki na 2:0 i 3:0. Co ciekawe, pierwszego gola strzelił z rzutu karnego, co oznacza, że szybko wypracował sobie mocną pozycję w ekipie z Salonik.

Prijović świetnie wprowadził się do PAOK-u. Jego dotychczasowy bilans w barwach greckiego klubu to pięć goli i asysta w sześciu występach. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że Prijović spędził na boisku raptem 212 minut, co oznacza, że ma udział w bramce swojego zespołu co 35 rozegranych minut.

27-latek jest zawodnikiem PAOK-u od 16 stycznia. Grecy zapłacili za niego Legii 2,2 mln euro, ale część tej kwoty mistrz Polski musiał przekazać Bolusporowi, z którego w lipcu 2015 roku ściągnął Prijovicia. Na koncie stołecznego klubu zostało 1,9 mln euro.

PA: Manchester City nie dał rady II-ligowcowi [ZDJĘCIA ELEVEN]

Legia Warszawa popełniła błąd, sprzedając Aleksandara Prijovicia?