Aleksandar Prijović został bohaterem w cieniu rodzinnej tragedii

Aleksandar Prijović został bohaterem niedzielnego meczu 21. kolejki greckiej ekstraklasy z Verią (4:0), a oba strzelone w tym spotkaniu gole zadedykował tragicznie zmarłemu kuzynowi.

Maciej Kmita
Aleksandar Prijović Materiały prasowe / Aleksandar Prijović
Mecz z Verią był pierwszym, w którym Aleksandar Prijović znalazł się w wyjściowym składzie PAOK-u. Szwajcar wykorzystał szansę, zdobywając bramki na 2:0 i 3:0. Po końcowym gwizdku okazało się, że były gwiazdor Legii Warszawa grał z podwójną motywację.

Po strzeleniu jednego z goli Prijović podniósł koszulkę PAOK-u, by pokazać t-shirt z osobistą dedykacją: "Marko, bracie mój - spoczywaj w pokoju".

- Dedykuję te gole kuzynowi, który dwa dni temu zginął w wypadku samochodowym. Nie mogłem pojechać na pogrzeb, więc zrobiłem dla niego chociaż to - stwierdził Prijović.

27-latek świetnie wprowadził się do PAOK-u. Jego dotychczasowy bilans w barwach greckiego klubu to pięć goli i asysta w sześciu występach. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że na boisku spędził raptem 212 minut, co oznacza, że ma udział w bramce swojego zespołu co 35 rozegranych minut.

- Jestem bardzo zadowolony zarówno z bramek, jak i ze zwycięstwa zespołu. Przejście do PAOK-u było właściwym wyborem - nie ukrywa Prijović.

Legia Warszawa popełniła błąd, sprzedając Aleksandara Prijovicia?