Filip Starzyński: Arka przez 60 minut była bardzo cofnięta

Filip Starzyński zapewnił trzy punkty KGHM Zagłębiu Lubin w spotkaniu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Pomocnik skutecznie wykonał rzut karny, a jego drużyna pokonała 1:0 Arkę Gdynia.

Artur Długosz
PAP / Maciej Kulczyński
- Najważniejsze są trzy punkty. Ta gra raz wyglądała lepiej, raz gorzej. Myślę, że w pierwszej połowie nawet lepiej niż w drugiej, ale cieszą nas trzy punkty. Myślę, że zbliżą nas do ósemki - mówił po meczu z Arką Gdynia Filip Starzyński.

- Arka przez 60 minut była bardzo cofnięta. Praktycznie dopiero po bramce ruszyli do przodu i widać, że potrafią stworzyć zagrożenie. Przez 60 minut byli jednak wycofani. Dobrze, że nam się udało zdobyć tę bramkę - dodał.

Gdynianie w pierwszej połowie głównie bronili się przed akcjami KGHM Zagłębia Lubin. Do ataku ruszyli po tym, jak Starzyński w 55. minucie skutecznie wykorzystał rzut karny.

Dla Miedziowych było to pierwsze spotkanie ligowe po zimowej przerwie. Ich mecz z Górnikiem Łęczna został bowiem przełożony. Jak wpłynęło to na formę zawodników z Lubina? - Myślę, że to nie ma znaczenia. My chcieliśmy grać tydzień temu. Nie nasza wina, że odwołali ten mecz - skomentował "Figo".

Przed Zagłębiem teraz wyjazdowe spotkanie z Wisłą Płock. - Jedziemy do Płocka wygrać mecz, bo wiadomo musimy zbierać te punkty, bo zaraz będzie podział i żeby być w jak najlepszej pozycji wyjściowej - powiedział Starzyński.

- Ten ostatni mecz Wisły Płock z Koroną ciężko jest określić, bo mało tam było gry, praktycznie w górze piłka. Na pewno to jest groźny zespół i wiadomo, że podejdziemy z respektem, ale jedziemy po trzy punkty - dodał.

Czy KGHM Zagłębie Lubin wygra z Wisłą w Płocku?