Wysoka wygrana Borussii. Dwa gole Aubameyanga

Borussia Dortmund wysoko, bo 3:0, pokonała w meczu wyjazdowym SC Freiburg. Dwie bramki w spotkaniu zdobył walczący o tytuł króla strzelców Pierre-Emerick Aubameyang.

Michał Piegza
PAP/EPA / RONALD WITTEK
Przed meczem Borussia wyprzedzała Freiburg o 9 punktów. Walczący o podium goście od początku narzucili swoje warunki gry i uzyskali zdecydowaną przewagę. Gospodarze sporadycznie przebywali w polu karnym drużyny z Dortmundu, a w pierwszej części nie stworzyli sobie dogodnej okazji bramkowej.

Borussia w miarę szybko ustawiła sobie rywala. W 13. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Raphael Guerreiro, a Grek Sokratis Papastathopoulos głową z bliska wpakował piłkę do siatki.

Po objęciu prowadzenia gospodarze do końca pierwszej części nie oddali inicjatywy. Jednak podopieczni Thomasa Tuchela w sobotnie popołudnie grali nieskutecznie. Dobre okazje dwukrotnie zmarnował Pierre-Emerick Aubameyang oraz Marco Reus, którego strzał z bliska, a także dobitkę Guerreiro obronił Alexander Schwolow.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, dobrze rozpoczęła Borussia, która w 55. minucie podwyższyła prowadzenie. Indywidualna akcja Reusa, zawodnik dograł piłkę do Aubameyanga, a ten nie miał problemów z podwyższeniem prowadzenie Borussii.

Dopiero po stracie drugiej bramki gospodarze przez moment znaleźli się w ataku. Jednak jedynym efektem był strzał głową Nilsa Petersena, który obronił dobrze ustawiony Roman Burki.

Wszystko w meczu szybko wróciło do normy. Borussia ponownie uzyskała przewagę i dwadzieścia minut przed końcem prowadziła już 3:0. Sam naprzeciwko bramkarza znalazł się Erik Durm, który podał jednak jeszcze do Aubameyanga, a ten zdobył swojego drugiego gola w meczu.

Trzecia bramka pozbawiła złudzeń gospodarzy. Borussia do końca panowała na boisku, ale więcej bramek w meczu już nie zdobyła.

SC Freiburg - Borussia Dortmund 0:3 (0:1)
0:1 -Papastathopoulos 13'
0:2 - Aubameyang 55'
0:3 - Aubameyang 77'

SC Freiburg: Alexander Schwolow - Lukas Kuebler (85' Aleksandar Ignjovski), Marc Torrejon, Caglar Soyuncu, Christian Guenter - Onur Bulut (24' Marc-Oliver Kempf), Mike Frantz, Nicolas Hoefler, Vincenzo Grifo - Maximilian Philipp, Nils Petersen (64' Florian Niederlechner).

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathopoulos, Marc Bartra, Erik Durm - Julian Weigl - Ousmane Dembele (76' Shinji Kagawa), Gonzalo Castro, Raphael Guerreiro, Marco Reus (82' Christian Pulisić), Pierre-Emerick Aubameyang (82' Andre Schuerrle).

Żółte kartki: Philipp (Freiburg).

Sędzia: Daniel Siebert.

W ten weekend FC Barcelona zawalczy o pierwsze miejsce w tabeli w meczu z Atletico Madryt! Oglądaj hit ligi hiszpańskiej NA ŻYWO w Eleven 26.02 o 16:00 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Pierre-Emerick Aubameyang zostanie królem strzelców Bundesligi?