Przebudzenie Jakuba Koseckiego, "Kicker" docenił Polaka

Jakub Kosecki przypomniał o sobie w wielkim stylu. W weekend 27-latek wrócił do składu SV Sandhausen po kilkutygodniowej przerwie i zagrał tak dobrze, że znalazł się w "11" 23. kolejki 2. Bundesligi według "Kickera".

Maciej Kmita
PAP / Robin Rudel/DPA
Pięciokrotny reprezentant Polski był bohaterem swojego zespołu w starciu z Heidenheim (2:2). Już w 2. minucie spotkania strzelił gola na 1:0, a potem asystował Denisowi Linsmayerowi przy bramce na 2:0.

Sandhausen nie udało się utrzymać prowadzenia i podzielił się punktami z rywalem, ale nie wpłynęło to na ogólną ocenę Jakuba Koseckiego. Kicker" wystawił mu notę "2,0" - tak wysoko w tym sezonie oceniony jeszcze nie był. Prestiżowy magazyn umieścił go także w swojej "jedenastce" 23. kolejki 2. Bundesligi - to pierwsze takie wyróżnienie Koseckiego w tym sezonie.

Dla Koseckiego był to pierwszy występ od 27 stycznia. W czterech poprzednich spotkaniach Sandhausen nie pojawił się na boisku nawet na minutę, a w trzech ostatnich kolejkach brakowało go nawet w meczowej kadrze.

Ogólny dorobek Koseckiego w bieżącym sezonie to gol i dwie asysty w 13 występach.
"11" 23. kolejki 2. Bundesligi według "Kickera"

Jakub Kosecki zagra jeszcze kiedyś w reprezentacji Polski?