Nice I liga: zmarnowana szansa GKS-u Katowice

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski  / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

Piłkarze GKS-u Katowice zmarnowali szansę awansu na pozycję lidera Nice I ligi. Gracze z Bukowej w emocjonującym spotkaniu zremisowali ze Stomilem Olsztyn 2:2.

W tym artykule dowiesz się o:

GKS Katowice wiedział, że w przypadku pokonania walczącego o utrzymanie Stomilu awansuje na pozycję lidera Nice I ligi. Od początku gospodarze zaatakowali i ostrzeliwali bramkę Piotra Skiby. Golkiper gości długo jednak nie popełniał błędów i nie dawał się zaskoczyć rywalom.

Najczęściej na bramkę przyjezdnych strzelał Tomasz Foszmańczyk, ale to Mikołaj Lebedyński w 30. minucie trafił w poprzeczkę. Wymienieni gracze mieli udział w bramkowej akcji. W 40. minucie Fosmańczyk zagrał "klepkę" z Lebedyńskim i po chwili trafił do siatki.

Wydawało się, że po zmianie stron gospodarze będą kontrolowali przebieg meczu. Tymczasem w 50. minucie był remis. Indywidualną akcję przeprowadził Marcel Ziemann, który ograł Tomasza Wisio i uderzył nie do obrony. Podrażnieni katowiczanie ruszyli do ataku i po niespełna kwadransie ponownie prowadzili. W zamieszaniu kilka razy na bramę Skiby uderzał Kamil Jóźwiak. Dopiero trzecia próba znalazła drogę do bramki.

Radość GKS trwała krótko. W 72. minucie było 2:2. W polu karnym Alan Czerwiński sfaulował Pawła Wojowskiego, a "jedenastkę" wykorzystał Rafał Kujawa. Po wyrównującym golu do ataku niespodziewanie ruszył Stomil i mógł zdobyć bramkę na 3:2. Świetnej okazji nie potrafił wykorzystać Tsubasa Nishi, który z kilku metrów uderzył w Mateusza Abramowicza. W końcówce do zdobycia zwycięskiego gola dążyli gospodarze. Olsztynianie przez ostatnie minuty grali w osłabieniu, ale dowieźli remis do końca.

GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:2 (1:0)

1:0 - Foszmańczyk 40' 1:1 - Ziemann 50' 2:1 - Jóźwiak 64' 2:2 - Kujawa (k.) 72'

Składy: GKS Katowice:

Mateusz Abramowicz - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Tomasz Wisio, Dawid Abramowicz - Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Kalinkowski (80' Łukasz Zejdler), Igor Sapała (87' Łukasz Pielorz), Kamil Jóźwiak - Mikołaj Lebedyński (73' Grzegorz Goncerz), Andreja Prokić.

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Marcel Ziemann, Piotr Klepczarek, Tomasz Wełnicki Wojciech Dziemidowicz, Patryk Kun (67' Paweł Wojowski), Paweł Głowacki (46' Jakub Piotrowski), Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech, Krzysztof Szewczyk (46' Tsubasa Nishi), Rafał Kujawa.

Żółte kartki: Prokić, Czerwiński (GKS) oraz Klepczarek 2, Piotrowski, Jegliński (Stomil).

Czerwona kartka: Klepczarek (Stomil) /za 2 żółte, 88'/.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
GKS Katowice awansuje do Lotto Ekstraklasy?