Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Adrian Stawski pierwszym trenerem Drutex-Bytovii

Drutex-Bytovia Bytów ma nowego trenera. Szkoleniowcem zespołu z Nice I ligi został Adrian Stawski, który na tym stanowisku zastąpił zwolnionego Tomasza Kafarskiego.

Artur Długosz
Artur Długosz
Materiały prasowe / Drutex-Bytovia
- Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie wiele pracy. Cieszę się jednak, że ta informacja spotkała się z dobrym odbiorem całego naszego środowiska piłkarskiego i co najważniejsze również w szatni - mówi nowy trener Adrian Stawski.

- Smutno było żegnać trenera Tomasza Kafarskiego, ale mam nadzieję, że dla dobra zespołu, na którym mu też zależało tak się musiało stać. Zdaję sobie sprawę, że powierzenie roli pierwszego trenera Adrianowi Stawskiemu może być ryzykowne, jednak on posiada największą wiedzę i wierzę, że jest w stanie wprowadzić zespół na właściwe tory - dodał prezes klubu Janusz Wiczkowski.

Po zremisowanym 2:2 meczu ze Stalą Mielec, dotychczasowy szkoleniowiec Drutex-Bytovii Bytów Tomasz Kafarski został zwolniony z funkcji pierwszego trenera. Kafarski piastował to stanowisko od 30 marca 2015 roku. Więcej o tym przeczytać można TUTAJ.

Adrian Stawski został zauważony podczas pracy w Urani Udorpie, którą poprowadził z klasy A do klasy okręgowej. Po przyjściu do Drutex-Bytovii awansował z drugim zespołem z okręgówki do IV ligi. Był jednocześnie asystentem trenera Waldemara Walkusza. Po zwolnieniu pierwszego trenera, Adrian Stawski chwilowo "zaopiekował się" drużyną prowadząc nawet jedno zwycięskie spotkanie.

ZOBACZ WIDEO Piękne trafienie Griezmanna! Zobacz skrót meczu Atletico - Sevilla [ZDJĘCIA ELEVEN]

Po przyjściu Pawła Janasa został jego drugim trenerem. Od tego czasu pracował tylko przy pierwszym zespole. Pozostał na swoim stanowisku także po objęciu pierwszej drużyny przez Tomasza Kafarskiego. Adrian Stawski dodatkowo pełnił rolę koordynatora ds. grup młodzieżowych w klubie. Był naturalnym łącznikiem między Szkołą Mistrzostwa Sportowego, a Drutex-Bytovią.

Drutex-Bytovia Bytów w tabeli Nice I ligi zajmuje czternaste miejsce. Zgromadziła 25 punktów.

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 

Czy Adrian Stawski będzie osiągał dobre wyniki w roli trenera Drutex-Bytovii Bytów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×