Towarzysko: Anglia rozgromiła Słowację, zwycięstwo RPA

Co prawda oczy zdecydowanej większości fanów piłki nożnej były zwrócone na mecze eliminacji do Mistrzostw Świata 2010, ale co niektóre reprezentacje grały towarzysko. Najciekawiej zapowiadało się starcie Anglii ze Słowacją, w którym gospodarze zwyciężyli aż 4:0.

Adam Kiołbasa

Podopieczni Fabio Capello objęli prowadzenie już w 7. minucie za sprawą Emila Heskeya, ale pomimo kolejnych okazji, do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej części gry dwukrotnie trafił Wayne Rooney i raz Frank Lampard, a Wyspiarze ostatecznie pewnie i zasłużenie wygrali 4:0.

Republika Południowej Afryki, która będzie gospodarzem mundialu 2010 zdołała ograć Norwegię. Już w 7. trafił Parker, ale do wyrównania zdołał doprowadzić Pedersen. W 90. o triumfie RPA przesądził Tshabalala.

Ponadto Oman niespodziewanie ograł 2:0 Senegal, Tajlandia okazała się lepsza od Nowej Zelandii, a Korea Południowa zwyciężyła 2:1 z Irakiem.