Futsal: KS Gniezno coraz bliżej czołówki

Futsaliści KS Gniezno ostatnio kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę, w tym samym czasie, gdy reprezentacja Polski niemiłosiernie męczyła się z przeciętną Irlandią Północną, oni stworzyli świetny spektakl w starciu z MOKS Słoneczny Stok Białystok. Ostatecznie podopieczni Roberta Zamiara zwyciężyli 8:5 (4:0), i do trzeciego w tabeli TACHO Toruń tracą już tylko 3 punkty.

Mateusz Klejborowski

Futsaliści Klubu Sportowego po wygranych kolejno z: KS 1920 Mosina, AZS UW Warszawa, Polonią Szczecin, Marwitem Zławieś Wielka, Kanglida Gorzów (walkower) i Copacabaną Gdańsk, w sobotę rozprawili się z drużyną z Białegostoku, która obecnie znajduje się na 6 miejscu w tabeli I ligi gr. 2.

Spotkanie dla gnieźnian rozpoczęło się znakomicie, bowiem do przerwy prowadzili różnicą aż 4 bramek. W tej części gry goście nie mieli zbyt wielu argumentów, by zagrozić bramce KS.

Prawdziwe emocje, chyba jednak dość niespodziewanie, zaczęły się w 2. połowie, kiedy rywale z odległego Białegostoku ostro wzięli się do pracy i po 34. minutach przegrywali już tylko 5:4 (!). Końcówka należała jednak do podopiecznych Roberta Zamiara, którzy w ciągu kilku kolejnych minut zdobyli 3 gole, a goście tylko jednego.

Spotkanie KS Gniezno z MOKS Słoneczny Stok Białystok zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 8:5. Po tej wygranej umocnili się oni na 4 miejscu w tabeli, i do trzeciego TACHO Toruń tracą już tylko trzy punkty!

Za tydzień gnieźnianie na wyjeździe zmierzą się ze Stollarem Suwałki.

KS Gniezno - MOKS Słoneczny Stok Białystok 8:5 (4:0)
bramki: Hoeft (2), Śniegowski (3), Zamiar, Kaczmarek (2) - Citko, Gołdowski (2), Gryszkiewicz, Szczawiński.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)