Primera Division: Atletico na podium! Pierwsza "czwórka" ucieka od reszty stawki

W ramach 29. kolejki Primera Division Atletico Madryt wygrało na wyjeździe z Malagą 2:0. Przynajmniej do niedzieli gracze Diego Simeone będą zajmować trzecie miejsce w tabeli.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Reuters / JON NAZCA
Trwa koszmar Osasuny Pampeluna. Ekipa z Nawarry przegrała na własnym boisku z Athletic Bilbao 1:2. Obie bramki dla Basków padły w pierwszej połowie po asystach Oscara de Marcosa. Do siatki trafiali piłkarze, będący w wielkiej formie w ostatnich tygodniach - Aritz Aduriz oraz Inaki Williams. Athletic wykorzystał porażkę Villarreal i ma tylko 2 punkty do 5. miejsca. Osasuna zamyka ligową stawkę, a do bezpiecznej strefy traci aż 16 oczek!

Trzeciego meczu z rzędu nie wygrał Real Sociedad. Baskowie zremisowali na własnym boisku z walczącym o utrzymanie Leganes 1:1 i podobnie jak Villarreal - oddalili się od Ligi Mistrzów.

Z potknięć Villarreal i Realu Sociedad skorzystało Atletico Madryt, które pokonało na wyjeździe Malagę 2:0. Trener Diego Simeone wprowadził kilka zmian przed kluczowymi meczami (z Realem Madryt i Leicester), a szansę od pierwszej minuty dostał m.in. Fernando Torres.  Doświadczony napastnik swojego bramkowego dorobku nie poprawił, ale zanotował 2 asysty, obie praktycznie identyczne. Były zawodnik Liverpoolu zabierał się z piłką w pole karne, gdzie był powstrzymywany przez rywali, a z czego korzystali... jego koledzy z drużyny - najpierw Koke, a w końcówce Filipe Luis.

Atletico wskoczyło na podium Primera Division, jednak już w niedzielę może zostać ponownie przegonione przez Sevillę.

Osasuna Pampeluna - Athletic Bilbao 1:2 (0:2)
0:1 - Aritz Aduriz 12'
0:2 - Inaki Williams 44'
1:2 - Sergi Enrich 79'

Real Sociedad - CD Leganes 1:1 (0:1)
0:1 - Alexander Szymanowski 29'
1:1 - Juanmi 53'

Malaga CF - Atletico Madryt 0:2 (0:1)