Sensacja w Premier League! Chelsea pokonana na własnym stadionie!

Duża sensacja w Premier League. Lider tabeli Chelsea przegrał na własnym stadionie z walczącym o utrzymanie Crystal Palace 1:2.

Michał Piegza
PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA
Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami. Już jedna z pierwszych akcji Chelsea zakończyła się bramką. Eden Hazard znalazł się z piłką z boku pola karnego, sprytnie dograł do Cesca Fabregasa, a ten z kilku metrów trafił do bramki.

Początek wymarzony dla lidera, ale kilka minut później Chelsea... przegrywała. Pierwsza akcja Crystal Palace zakończyła się golem dla przyjezdnych. Christian Benteke w polu karnym podał do Wilfrieda Zahy, a ten uderzył nie do obrony z ok. 12 metrów. Kilkadziesiąt sekund później walczący o utrzymanie goście już prowadzili. Kontra Crystal Palace, wymiana piłek i akcję strzałem nad wychodzącym z bramki Thibaut Courtois wykończył Benteke.

Podrażnieni gospodarze rzucili się na rywali, ale długo nie potrafili stworzyć sobie okazji do wyrównania. Gracze Chelsea mieli problemy ze stwarzaniem bramkowych sytuacji. W 22. minucie na 2:2 powinien trafić Diego Costa, jednak Wayne Hennessey popisał się kapitalną interwencją. Podobnie było w 40. minucie po płaskim strzale Nemanji Maticia, kiedy golkiper przyjezdnych sparował futbolówkę na korner.

Po zmianie stron wciąż nieporadnie atakowała Chelsea. Gospodarze sprawiali wrażenie pewnych, że w końcu zmuszą bramkarza gości do kapitulacji. To Crystal Palace powinno podwyższyć wynik, kiedy w 61. minucie kontrę celnym strzałem wykończył Zaha, ale Courtis wybił piłkę na róg.

Kwadrans przed końcem niesłabnące ataki The Blues powodzeniem powinien zakończyć Costa, który jednak po dograniu Hazarda spudłował z kilku metrów. Sześć minut później po strzale napastnika piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Z kolei w 85. minucie Hennessey obronił strzał Fabregasa. W doliczonym czasie nerwowe ataki Chelsea nie przyniosły efektu i sensacja stała się faktem.

Chelsea Londyn - Crystal Palace 1:2 (1:2)
1:0 - Fabregas 5'