Drutex-Bytovia - Pogoń: zabójcza końcówka gości

Drutex-Bytovia Bytów długo prowadziła na własnym stadionie z Pogonią Siedlce. W końcówce goście zdobyli jednak trzy gole i wygrali 3:1.

Michał Piegza
Lasha Dvali (z lewej) i Jakub Bąk (z prawej) WP SportoweFakty / PAP/Adam Warżawa / Lasha Dvali (z lewej) i Jakub Bąk (z prawej)
Drutex-Bytovia w 2017 roku nie odniosła jeszcze zwycięstwa. Strefa barażowo-spadkowa jest coraz bliżej bytowian, a po porażce z Pogonią jest tuż za plecami tego zespołu.

A przecież do 82. minuty niewiele wskazywało na to, że gospodarze pojedynek z Pogonią przegrają. Bytovia dobrze rozpoczęła. W 18. minucie z rzutu wolnego uderzył Jakub Wilk, Rafał Misztal wybił piłkę. Bramkarz nie miał nic do powiedzenia osiem minut później. Wilk podał do Łukasza Wróbla, który odegrał do Alena Ploja i zrobiło się 1:0.

Prowadząc gospodarze kontrolowali przebieg meczu. Niewiele wskazywało na to, że Pogoń jest w stanie odwrócić wynik. W 53. minucie bytowianie za sprawą Mateusza Klichowicza mogli podwyższyć rezultat, jednak arbiter gola nie uznał dopatrując się spalonego.

Najgorsze dla gospodarzy zaczęło się w 82. minucie. Klichowicz sfaulował w polu karnym jednego z rywali, a Mateusz Żytko pewnie trafił z "jedenastki". Chwilę później było 1:2. Strata piłki przed polem karnym, z futbolówką na bramkę popędził Grzegorz Tomasiewicz i nie dał Gerardowi Bieszczadowi szans na skuteczną interwencję.

Bytovia rzuciła się do ataku, ale nie miała zbyt wiele czasu na doprowadzenie do remisu. W doliczonym czasie z boiska za niesportowe zachowanie wyrzucony został Omar Monterde, a chwilę później bytowian pogrążył Eusebio Bancessi. Bieszczad przy stałym fragmencie pobiegł w pole karne Pogoni, goście przejęli piłkę i skutecznie skontrowali załamanych gospodarzy.

Drutex-Bytovia Bytów - Pogoń Siedlce 1:3 (1:0)
1:0 - Ploj 26'
1:1 - Żytko (k.) 82'
1:2 - Tomasiewicz 84'
1:3 - Bancessi 90+3'

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Wojciech Wilczyński, Łukasz Wróbel (58' Martin Cseh), Krzysztof Bąk, Jakub Wilk - Jakub Bąk, Fran Gonzalez, Jakub Serafin, Kamil Wacławczyk (68' Michał Rzuchowski), Mateusz Klichowicz - Alen Ploj (81' Omar Monterde).

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Tomasz Lewandowski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Łukasz Wójcik (68' Piotr Krawczyk) - Konrad Wrzesiński (90+3' Marcin Paczkowski), Piotr Mroziński, Daniel Chyła, Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur (78'  Eusebio Bancessi) - Dariusz Zjawiński.

Żółte kartki: Wacławczyk, J.Bąk, Wilk, Klichowicz (Drutex-Bytovia).

Czerwona kartka: Monterde (Drutex-Bytovia) /90+3', za uderzenie rywala/.