Holandia: dublet Piotra Parzyszka! Polak ma na koncie już 23 gole

W piątkowym meczu 33. kolejki Eerste Divisie De Graafschap pokonało 4:0 RKS Waalwijk, a dwie bramki dla zespołu z Doetinchem zdobył Piotr Parzyszek. To gole numer 22 i 23 Polaka w bieżącym sezonie.

Maciej Kmita
Piotr Parzyszek / Piotr Parzyszek
Pierwszego gola Piotr Parzyszek strzelił w 32. minucie soczystym wolejem z 10 metrów. Polak dobił w ten sposób swoje uderzenie, po którym chwilę wcześniej futbolówka odbiła się od poprzeczki bramki Waalwijk. Drugiego gola 24-latek strzelił na kwadrans przed końcem spotkania, ustalając wynik na 4:0 dla swojego zespołu.

Parzyszek przebywał na boisku od 1. do 78. minuty, a całe spotkanie w bramce De Graafschap rozegrał Filip Bednarek. Parzyszek z 23 golami na koncie jest drugim najlepszym strzelcem Eerste Divisie. Więcej bramek od niego zdobył tylko Tom Boere (31). Polski napastnik rozgrywa sezon życia - nigdy wcześniej nie był tak skuteczny.

Po 33 rozegranych meczach De Graafschap ma na koncie 42 punkty i zajmuje 12. miejsce w tabeli Eerste Divisie. Drużynie Polaków spadek już nie grozi, a awans jest poza jej zasięgiem.

De Graafschap - RKC Waalwijk 4:0 (3:0)
1:0 - van der Hurk 24'
2:0 - Parzyszek 32'
3:0 - Diemers 40'
4:0 - Parzyszek 75'

Hit ligi hiszpańskiej w Eleven Sports! Pierwszy w tabeli Real podejmuje trzecie Atlético w walce o dominację w Madrycie. Zobacz to NA ŻYWO w sobotę o 16:10 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Piotr Parzyszek zostanie królem strzelców Eerste Divisie?