Serie A: drużyna Łukasza Skorupskiego bez przełamania

Empoli FC zremisowało 1:1 z Pescara Calcio na początek 31. kolejki Serie A. Gospodarze nie wykorzystali atutu własnego stadionu i szybko zdobytego prowadzenia. Łukasz Skorupski zagrał 90 minut.

Łukasz Skorupski Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Pasmo niepowodzeń zespołu Łukasza Skorupskiego trwa już tak długo, że tylko nieudolności niżej notowanych klubów zawdzięcza miejsce ponad strefą spadkową. Przez blisko trzy miesiące Empoli zdobyło punkt. W 31. kolejce podwoiło ten dorobek, ale nie zwyciężyło po raz pierwszy od 22 stycznia.

Pojedynek z outsiderem był dużą szansą na przełamanie, a na dodatek Empoli FC wyszło błyskawicznie na prowadzenie 1:0 dzięki strzałowi Omarq El Kaddouriego.

Po obu stronach boiska mnożyły się błędy obrońców, więc bramkarze musieli być maksymalnie skoncentrowani. Już w 16. minucie Gianluca Caprari był pół metra od wyrównania, gdy strzelił z półdystansu pół metra obok bramki Skorupskiego. Kwadrans później nie pomylił się ani o centymetr, wziął reprezentanta Polski na zamach i strzelił na 1:1 po podaniu Jeana-Christophe'a Bahebecka.

Po przerwie bez precyzji i bez bramek. Skorupski był w największym zagrożeniu w 58. minucie, gdy piłka odbiła się przypadkowo od Manuela Pasquala i szczęśliwie dla Polaka przeturlała obok słupka.

Sytuacja obu drużyn w tabeli nie zmieniła się. Empoli FC jest tuż nad strefą spadkową, natomiast Pescara Calcio na ostatnim miejscu.

Empoli FC - Pescara Calcio 1:1 (1:1)
1:0 - Omar El Kaddouri 9'
1:1 - Gianluca Caprari 31'

Empoli: Łukasz Skorupski - Vincent Laurini, Frederic Veseli, Federico Barba, Manuel Pasqual - Rade Krunić, Marcel Buechel (71' Assane Diousse), Daniele Croce - Omar El Kaddouri - Guido Marilungo (62' Manuel Pucciarelli), Mame Baba Thiam (84' Lewan Mczedlidze).

Pescara: Vincenzo Fiorillo - Francesco Zampano, Hugo Campagnaro, Cesare Bovo, Cristiano Biraghi - Ledian Memushaj, Mamadou Coulibaly (68' Valerio Verre), Sulley Muntari (62' Alessandro Bruno) - Ahmad Benali, Jean-Christophe Bahebeck (37' Gaston Brugman), Gianluca Caprari.

Żółte kartki: Krunić, Buechel (Empoli) oraz Campagnaro, Bovo, Muntari (Pescara).

Sędzia: Paolo Tagliavento.