Anglia: samobój Tomasza Kuszczaka

Tomasz Kuszczak strzelił samobójczego gola w sobotnim meczu The Championship Birmingham City - Derby County (1:2). W tym samym spotkaniu pełne 90 minut rozegrał Krystian Bielik.

Bartosz Zimkowski
Były bramkarz reprezentacji Polski, Tomasz Kuszczak Getty Images / Steve Welsh / Były bramkarz reprezentacji Polski, Tomasz Kuszczak
To była trzecia minuta meczu, gdy po strzale jednego z zawodników Derby County piłka odbiła się od słupka i pechowo trafiła w plecy interweniującego Tomasza Kuszczaka, a następnie wpadła do siatki Birmingham City.

Gol został zaliczony jako samobójczy jako byłego reprezentanta Polski. Blues zdołali doprowadzić do wyrównania w 68. minucie, ale to Barany zadały decydujący cios i wygrały 2:1.

Kolejny raz pełne spotkanie w barwach Birmingham City rozegrał 19-letni Krystian Bielik.

Drużyna Polaków znajduje się na 18. miejscu i wciąż nie może być pewna utrzymana. Na pięć kolejek przed końcem ma tylko sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Czy Kuszczak wróci jeszcze do ligi polskiej?