Holandia: trwa świetna passa Piotra Parzyszka!

Piotr Parzyszek strzelił gola w czwartym ligowym meczu z rzędu. Tym razem polski napastnik zdobył bramkę w spotkaniu 34. kolejki Eerste Divisie z FC Volendam (2:2).

Maciej Kmita
Piotr Parzyszek / Piotr Parzyszek
Od 12. minuty De Graafschap przegrywało w Volendam po trafieniu Enzo Stroo, ale na przerwę goście schodzili, prowadząc 2:1. Najpierw bramkę na 1:1 zdobył Bart Straalman, a w 37. minucie rzut karny na gola zamienił Piotr Parzyszek.

To 24. ligowy gol Polaka w 34. występie w bieżącym sezonie. Parzyszek jest drugim najlepszym strzelcem Eerste Divisie. Więcej bramek od niego zdobył tylko Tom Boere (32) z FC Oss.

Były młodzieżowy reprezentant Polski napastnik rozgrywa sezon życia - nigdy wcześniej nie był tak skuteczny. Ponadto nigdy wcześniej nie udało mu się strzelić co najmniej jednego gola w czterech kolejnych występach, a teraz taka seria jest jego udziałem.

Po 34 rozegranych meczach De Graafschap ma na koncie 43 punkty i zajmuje 13. miejsce w tabeli Eerste Divisie. Drużynie Polaków - w zespole z Doetinchem gra także Filip Bednarek - spadek już nie grozi, a awans jest poza jej zasięgiem.

FC Volendam - De Graafschap 2:2 (1:2)
1:0 - Stroo 12'
1:1 - Straalman 38'
1:2 - Parzyszek (k.) 37'
2:2 - Stroo 75'

Piotr Parzyszek sprawdzi się w mocniejszej lidze?