Puchar Danii: gol Kamila Wilczka, Broendby w półfinale

W ćwierćfinale Pucharu Danii Broendby Kopenhaga pokonało 4:2 Randers FC i awansowało do kolejnej fazy rozgrywek. Jedną z bramek dla zwycięskiej ekipy zdobył Kamil Wilczek.

Maciej Kmita
PAP / Maciej Kulczyński
Reprezentanta Polski zabrakło w kadrze Broendby na ostatni ligowy mecz z Lyngby IF (1:2), ale w czwartek zagrał od pierwszego do ostatniego gwizdka.

W 5. minucie Wilczek dał swojej drużynie prowadzenie 1:0, ale po pierwszej to Randers FC wygrywał 2:1. Broendby dopiero w 89. minucie doprowadziło do wyrównania. Do wyłonienia półfinalisty potrzebna była dogrywka, w której zespół Polaka strzelił dwa gole.

W półfinale Pucharu Danii Broendby zagra z FC Midtjylland. Mecz odbędzie się 4 maja.

Dla Wilczka było to drugie trafienie w krajowym pucharze, a już w 19 w bieżącym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki.

Randers FC - Broendby Kopenhaga  2:4 (2:1, 2:2, 2:4)
0:1 - Wilczek 9'
1:1 - Bruhn 15
2:1 - Pourie 39'
2:2 - Mukhtar 89'
2:3 - Mukhtar 93'
2:4 - Kalmar 97'

Dwa legendarne kluby włoskiej piłki, Inter i AC Milan, walczą o dominację w swoim mieście! Zobacz derby Mediolanu NA ŻYWO w sobotę o 12:25 na kanale Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Zespół Kamila Wilczka zdobędzie Puchar Danii?