Ligue 1: Olympique Marsylia rozbił sąsiada. Igor Lewczuk zatrzymał Nakoulmę

Olympique Marsylia zwyciężył 4:0 z AS Saint-Etienne w 33. kolejce Ligue 1. Igor Lewczuk zagrał 90 minut w meczu Girondins Bordeaux. Maciej Rybus spędził na boisku 45 minut w przerwanym spotkaniu Olympique'u Lyon.

Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux Newspix / Na zdjęciu: Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux
Spośród niedzielnych meczów najlepiej zapowiadał się pojedynek klubów, które marzą jeszcze o europejskich pucharach. Olympique Marsylia przystąpił do niego z przewagą trzech punktów nad AS Saint-Etienne. Po 45 minutach miał ponadto zaliczkę dwóch goli.

W 22. minucie trafił do bramki Florian Thauvin, który dwunastu goli nie strzelił w żadnym wcześniejszym sezonie. Spośród piłkarzy Olympique'u więcej ma tylko Bafetimbi Gomis, który uderzył na 2:0 w 33. minucie po efektownej, kombinacyjnej wymianie podań. Piłka trafiła jak po sznurku do bramki Stephane'a Ruffiera.

Drużyna z Marsylii przerwała pasmo trzech remisów i podwoiła swoją przewagę nad pokonanym przeciwnikiem. Prowadzenie na 3:0 podwyższył Thauvin, który zakończył spotkanie z dwoma golami oraz asystą na koncie, a wynik na 4:0 ustalił Dimitri Payet w doliczonym czasie.

Igor Lewczuk pomógł Girondins Bordeaux zachować czyste konto w meczu na stadionie FC Nantes. Drużyna byłego defensora Legii zwyciężyła 1:0 dzięki trafieniu Younousse Sankhare'a w 65. minucie. Jednym z przeciwników Polaka był Prejuce Nakoulma. Znany z Lotto Ekstraklasy napastnik zdobył pięć goli w poprzednich czterech meczach we Francji. Z Żyrondystami równie dobrze mu nie poszło. Mariusz Stępiński przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych FC Nantes.

Maciej Rybus znalazł się w jedenastce Olympique Lyon na mecz z SC Bastia. Na boisku spędził 45 minut, w czasie których nie padły gole i po których przerwano mecz. Powodem był atak kiboli z Korsyki na drużynę Rybusa. Pierwsze, dramatyczne sceny rozegrały się przed meczem, a kolejne w przerwie. To drugi mecz Olympique, przy okazji którego dochodzi do zamieszek. Poprzednio kibice czekali 50 minut dłużej na rozpoczęcie starcia z Besiktasem w Lidze Europy.