II liga: Odra Opole zdobyła Radom. Pierwsza porażka Roberta Podolińskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel /
PAP / Andrzej Grygiel /

Odra Opole wygrała 2:1 na stadionie Radomiaka Radom w 27. kolejce II ligi. Pokonana drużyna poniosła pierwszą porażkę pod wodzą Roberta Podolińskiego. Także w piątek ROW 1964 Rybnik zremisował 1:1 z Olimpią Elbląg.

Pojedynek czwartego w tabeli Radomiaka Radom z liderem Odrą Opole imponował tempem. Nie zabrakło w nim walki i zwrotów akcji. Piłkarze obu drużyn oddali łącznie ponad 20 strzałów.

Zespoły grały w ustawieniu z jednym wysuniętym piłkarzem i podczas gdy Leandro odbijał się od przyjezdnych, Szymon Skrzypczak imponował skutecznością i zapewnił opolanom zwycięstwo 2:1.

Skrzypczak zdobył dwa gole dla Odry Opole. Pierwszego w 32. minucie, główkując do siatki piłkę, która odbiła się poprzeczki. Drugiego w 81. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, który Radomiak sprezentował opolanom za darmo.

Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Davida Kwieka. Pomocnik nie tylko wrócił do jedenastki Radomiaka, ale decyzją trenera Roberta Podolińskiego, został jej kapitanem i egzekutorem stałych fragmentów. W 51. minucie strzelił celnie po solowym rajdzie i podaniu Pawła Tarnowskiego.

Drużyna z Radomia poniosła pierwszą porażkę pod wodzą Podolińskiego. Nie poszła za ciosem po zwycięstwie w Bytomiu, została poza miejscami premiowanymi awansem, a na dodatek straciła Leandro. Brazylijczyk dostał żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego i za tydzień będzie pauzować.

Także w piątek ROW 1964 Rybnik zremisował 1:1 z Olimpią Elbląg. Ponownie błysnął Jakub Bojas. W 52. minucie wychowanek Zawiszy Bydgoszcz przymierzył z linii pola karnego w okienko. Tydzień temu ten piłkarz zapewnił Olimpii zwycięstwo z Legionovią po solowym rajdzie. Na Śląsku trafienie Bojasa wystarczyło do zdobycia punktu, ponieważ w 88. minucie Szymon Jary wyrównał po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

Radomiak Radom - Odra Opole 1:2 (0:1) 0:1 - Szymon Skrzypczak 32' 1:1 - David Kwiek 50' 1:2 - Szymon Skrzypczak 81'

Radomiak: Adrian Szady - Mateusz Spychała, Michał Grudniewski, Piotr Gurzęda, Bartosz Sulkowski - Matthieu Bemba (85' Simon Colina), Kamil Kościelny - Paweł Tarnowski, David Kwiek (82' Szymon Stanisławski), Mateusz Stąporski (56' Dariusz Brągiel) - Leandro.

Odra: Tobiasz Weinzettel - Robert Trznadel, Aleksander Kowalski, Mateusz Bodzioch, Rafał Brusiło - Tomasz Wepa, Gabriel Nowak (72' Mateusz Peroński) - Marek Gancarczyk (82' Mateusz Gancarczyk), Waldemar Gancarczyk (90' Łukasz Staroń), Marcin Wodecki - Szymon Skrzypczak.

Żółte kartki: Sulkowski, Stąporski, Leandro (Radomiak) oraz Marek Gancarczyk, Wenizettel (Odra).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

ROW 1964 Rybnik - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0) 0:1 - Jakub Bojas 52' 1:1 - Szymon Jary 88'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Odra Opole pozostanie na szczycie tabeli do końca sezonu?