Bundesliga: kanonada w Kolonii

W jedynym piątkowym meczu 32. kolejki Bundesligi 1.FC Koeln pokonało przed własną publicznością Werder Brema 4:3. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Anthony Modeste.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / EPA/Marius Becker
1.FC Koeln zrobiło kolejny krok, by wywalczyć awans do europejskich pucharów. Gospodarze po dobrym meczu pokonali rywali, a wynik spotkania w 13. minucie otworzył Anthony Modeste. Snajper zespołu z Kolonii najlepiej zachował się w ogromnym zamieszaniu w polu karnym i z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali.

Kwadrans później było już 2:0. Po wrzutce Lukasa Kluentera gola strzałem głową zdobył Leonardo Bittencourt. Werder rzucił się do odrabiania strat i w 34. minucie Fin Bartels zdobył kontaktowego gola, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Z kolei w 40. minucie był już remis. Tym razem po dośrodkowaniu głową golkipera rywali pokonał Theo Gebre Selassie. Asysty przy obu trafieniach zaliczył Zlatko Junuzović.

Gospodarze jeszcze przed przerwą ponownie wyszli na prowadzenie, a wszystko za sprawą Simona Zollera, który będąc sam na sam z bramkarzem, sprytnym strzałem przelobował go. Tuż po wznowieniu gry decydujący cios zadał rywalom Modeste. Werder stać było tylko na jedną bramkę Serge Gnabry'ego.

1.FC Koeln - Werder Brema 4:3 (3:2)
1:0 - Anthony Modeste 13'
2:0 - Leonardo Bittencourt 28'
2:1 - Fin Bartels 34'
2:2 - Theo Gebre Selassie 40'
3:2 - Simon Zoller 44'
4:2 - Anthony Modeste 47'
4:3 - Serge Gnabry 62'

Czy 1.FC Koeln zakwalifikuje się do europejskich pucharów?