The Championship: Saganowski i Kaźmierczak na boisku

To nie była udana kolejka dla polskich piłkarzy występujących w drugiej lidze angielskiej. W meczach 41. kolejki The Championship bardzo ważną porażkę doznał zespół Southampton, który uległ na St Marys Stadium Charltonowi Athletic 2:3.

Bartosz Zimkowski

Od pierwszej minuty w drużynie Świętych grał Marek Saganowski. Polak jednak ponownie nie strzelił bramki, chociaż na boisku przebywał przez całe spotkanie. Dodatkowo Southampton przegrało z ostatnim zespołem ligi i to mocno skomplikowało sytuację Świętych przed kolejnymi spotkaniami. Charlton z kolei odwlekł moment degradacji do League One.

W zespole Derby County przez sześć minut na boisku przebywał Przemysław Kaźmierczak. Polak pojawił się w meczu z Burnley przy stanie 0:1, ale w doliczonym czasie gry Paul Connoly został bohaterem Baranów. Doprowadził do wyrównania, zdobywając dla Derby punkty numer 48 w bieżącym sezonie.

Z perspektywy ławki rezerwowych mecz Sheffield United z Ipswich Town oglądał Bartosz Białkowski. Jego drużyna - Ipswich przegrała z Szablami 0:2 i ma coraz mniejsze szanse na znalezienie się w strefie barażowej walczącej o awans do Premiership. Natomiast nawet na ławce rezerwowych nie pojawił się w Watford Grzegorz Rasiak. Polski napastnik jest bowiem kontuzjowany, ale Szerszenie pokonały Doncaster Rovers 2:1 i awansowały na piętnaste miejsce. Watford ma osiem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Ostatnim sobotnim meczem 41. kolejki The Championship był pojedynek Bristol City z Preston North End. Na Ashton Gate padł remis 1:1, który bardziej zadowolił gości. Ci na wyjazdach prezentują się słabo, a po sobotnim spotkaniu zajmują siódme miejsce.

W niedzielę i poniedziałek zostanie dokończona ta seria spotkań.