KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tylko kilka tygodni życia przed Bradley'em Lowerym

Rodzina śmiertelnie chorego Bradleya Lowery'ego poinformowała, że 6-latkowi zostało już tylko kilka tygodni życia. Chłopiec jest chory na neuroblastomę, nowotwór występujący tylko u dzieci.

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Bradley Lowery, 5-letni kibic Sunderlandu, który zmaga się z nowotworem (zdjęcie sprzed meczu Sunderland - Everton) Getty Images / Stu Forster / Bradley Lowery, 5-letni kibic Sunderlandu, który zmaga się z nowotworem (zdjęcie sprzed meczu Sunderland - Everton)

Rozwija się z niedojrzałych komórek układu nerwowego. Szybko wykryta neuroblastoma jest w ponad 60 proc. przypadków całkowicie wyleczalna. U Bradleya Lowery'ego zdiagnozowano ją, kiedy miał dwa latka. W pewnym momencie wydawało się, że chorobę już pokonał, ale rak nie odpuścił, w lipcu ubiegłego roku nastąpił nawrót choroby.

O chłopcu cała Anglia usłyszała w lutym, kiedy w szpitalu odwiedzili go piłkarze Sunderlandu, którego jest kibicem. Bradley tak dobrze bawił się w towarzystwie Jermaina Defoe, Johna O'Shea, Sebastiana Larssona oraz Vito Mannone, że zasnął przytulony do Defoe. Zdjęcie wtulonego chłopca w napastnika Sunderlandu zrobiło furorę na Wyspach i chwyciło Anglików za serca. Sam piłkarz po wizycie napisał na Twitterze: Kocham Cię mały człowieku. A Vito Mannone dodał: - Nie jestem w stanie opisać, jak kochany jest ten mały walczak.


Cały kraj zaczął kibicować Bradley'owi w jego walce z nowotworem.

Niestety organizm chłopca się poddaje. Nowotwór się rozprzestrzenia, w płucach pozostaje coraz mniej miejsca na tlen. Rodzina za pośrednictwem Facebooka poinformowała, że zbliża się najgorsze. "Wiedzieliśmy, że to nadchodzi, ale sądziliśmy, że będziemy mieli jeszcze kilka miesięcy, a nie tygodni' - czytamy.

ZOBACZ WIDEO Czynnik ludzki nie może decydować o stracie milionów Euro. Dyskusja na temat systemu VAR w #dzieńdobryWP
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
BBC
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×