Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Protest Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich po meczu Lotto Ekstraklasy

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich postanowiło zaprotestować przeciwko działaniom policji, która podczas niedawnego meczu Lotto Ekstraklasy wykorzystywała emblematy mediów do własnych celów.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
WP SportoweFakty / Piotr Polak

Podczas meczu ostatniej kolejki sezonu 2016/2017 Lotto Ekstraklasy pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Łęczna (2:2) doszło do starć pseudokibiców z policją. Obserwatorzy spotkania na pewno zauważyli, że funkcjonariusze mieli na sobie emblematy dziennikarzy i fotoreporterów.

Dzięki temu mogli przebywać w ukryciu i być blisko boiska.

Zachowanie służb bardzo nie spodobało się Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, które wystosowało oświadczenie przeciwko takiemu wykorzystywaniu możliwości pracowników mediów.

Oto treść oświadczenia:

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich stanowczo protestuje przeciwko wykorzystaniu emblematów identyfikujących dziennikarzy i fotoreporterów przez funkcjonariuszy policji w czasie meczu piłkarskiego Lotto Ekstraklasy Ruch Chorzów – Górnik Łęczna 2. czerwca 2017 r.

Ukrywanie się przedstawicieli jakichkolwiek służb mundurowych pod szyldem prasy jest praktyką skrajnie nieodpowiedzialną i niedopuszczalną w demokratycznym państwie, w którym wolność słowa i realizacja w praktyce prawa obywateli do rzetelniej i obiektywnej informacji opiera się na wiarygodności i neutralności mediów. Zasada ta nabiera szczególnie istotnego znaczenia w sytuacji konfliktów siłowych.

Naruszanie tej zasady przez funkcjonariuszy państwowych jest niezwykle groźne, ponieważ podważa zaufanie Polaków zarówno do mediów, jak i naszego państwa.

Zarząd Główny SDP

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Magiczna akcja a la Zidane

Czy zgadzasz się ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
sdp.pl
Komentarze (7)
 • Losiek Zgłoś komentarz
  Ach ta polityka... Może na SPORTOWYCH Faktach, kiedyś znajdę dział SPORTOWE - bez POLITYKI. W pozostałych działach możecie pisać te propagandowe głupoty mające dzielić Polaków, ale
  Czytaj całość
  nie tu. Polska ma za dużo tych, którzy mają jakiś u nas interes do załatwienia, łączmy się pod polskimi sztandarami walcząc z nimi, a nie z sobą. Wszędzie te prowokacje mediów. Ile można ?
  • Grek Zorba Zgłoś komentarz
   Znalezione na twitterze: Ostatni raz Legia zamknięty stadion miała 3,5 roku temu po rozróbach z Jagą.Od tej pory 23 razy odpalone piro i 3 razy wyjście na murawę
   • Zbigniew Jarosiewicz Zgłoś komentarz
    Metody iście z PRL-u. Tam też wśród tłumów byli funkcjonariusze służb i aktywiści ORMO, oczywiście incognito. Teraz przebiera się ich za dziennikarzy itp. Różnica jest taka, iż
    Czytaj całość
    tamtym za taką samą służbę zabiera się emerytury, a dzisiejszych się nagradza. Jaki minister taka policja.
    • pawel92a Zgłoś komentarz
     "w którym wolność słowa i realizacja w praktyce prawa obywateli do rzetelniej i obiektywnej informacji opiera się na wiarygodności i neutralności mediów. " Przepraszam, gdzie znajdę w
     Czytaj całość
     Polsce jakieś wiarygodne i neutralne media? Chętnie się na takie przerzucę.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×