Reprezentacja Polski kobiet pokonała Ukrainę. Już rok od ostatniej porażki

Reprezentacja Polski kobiet pozostaje niepokonana pod wodzą Miłosza Stępińskiego. W meczu towarzyskim w Buczy pokonała 3:2 Ukrainę. W poniedziałek zagra w Łomży z Litwą.

Radość piłkarek reprezentacji Polski PAP / PAP/Tytus Żmijewski / Radość piłkarek reprezentacji Polski
Reprezentacja Polski wypracowała przewagę 3:1 w 40 minut. Wynik pierwszej części ustaliła Ewa Pajor, która dotychczas strzeliła 24 gole w 38 meczach w narodowych barwach. Wcześniej do bramki Ukrainek trafiły Agata Tarczyńska oraz Ewelina Kamczyk. Po przerwie gospodynie odrobiły tylko połowę strat, więc Polki zwyciężyły 3:2.

Ukraina jest notowana w rankingu FIFA na 27. miejscu, czyli cztery lokaty wyżej niż Polska.

Z powodu problemów zdrowotnych nie zagrała Katarzyna Kiedrzynek. Finalistka Ligi Mistrzyń przeszła w środę operację. Kontuzjowane są także Silvana Chojnowski i Katarzyna Daleszczyk, a sprawy osobiste zatrzymały Agnieszkę Winczo. W ich miejsce selekcjoner Miłosz Stępiński powołał Annę Palińską, Martynę Wiankowską i Dominikę Dereń.

Podczas trwającego zgrupowania reprezentacja Polski zagra jeszcze 12 czerwca z Litwą w Łomży. Drużyna Stępińskiego przygotowuje się do eliminacji do mistrzostw świata. Rywalkami Biało-Czerwonych w meczach o stawkę będą reprezentacje Szwajcarii, Szkocji, Białorusi i Albanii.

Od 7 czerwca 2016 roku Polki są niepokonane. W marcu na zgrupowaniu w Turcji zwyciężyły z gospodyniami i Kosowem oraz zremisowały z Rumunkami. W kwietniu wygrały z Finlandią i Białorusią.

Ukraina - Polska 2:3 (1:3)
0:1 - Agata Tarczyńska 5'