Sparingowo: zero goli, dwie kontuzje w pierwszym sparingu Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin zremisowała 0:0 z Błękitnymi Stargard pierwszy sparing pod wodzą Macieja Skorży. Ricardo Nunes opuścił boisko po 11 minutach gry z powodu kontuzji. Meczu nie dokończył też bramkarz II-ligowca.

Ricardo Nunes (z prawej) PAP / PAP/Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Ricardo Nunes (z prawej)
Tylko jednego nowego piłkarza zaprezentował trener Maciej Skorża w pierwszym sparingu w okresie przygotowań. Na środku zagrał Sebastian Walukiewicz, czyli obrońca, którego Pogoń Szczecin zabrała Legii Warszawa. Łukasz Załuska trenował w sobotę indywidualnie, natomiast Tomasz Hołota żenił się.

Pokazali się piłkarze, którzy wracają do Szczecina z wypożyczeń Błażej Chouwer, Jakub Piotrowski i Łukasz Zwoliński. Ten ostatni grał agresywnie, próbował zdobyć gola, ale zamiast wyeliminować Błękitnych Stargard z walki o zwycięstwo, kontuzjował i wykluczył z gry ich bramkarza.

W pierwszej połowie piłkarze Pogoni dwukrotnie umieścili piłkę w bramce Błękitnych, ale sędzia odgwizdał wcześniej faule.

W drugiej połowie po stronie Pogoni było więcej doświadczonych piłkarzy. Na boisku pojawili się Rafał Murawski, Kamil Drygas i Cornel Rapa. Był także Ricardo Nunes, ale tylko przez 11 minut, po których zszedł z boiska kontuzjowany i Skorża musiał wołać z rozbiegania Huberta Matynię.

Portowcy mieli przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować. Błękitni Stargard to druga siłą regionu, dla której każda możliwość zajścia za skórę Pogoni jest dobra. Tę w sobotę wykorzystali i utrzymali remis do końca meczu.

Pogoń przygotowuje się do sezonu w Lotto Ekstraklasie na zgrupowaniu we Wronkach. Następnym przeciwnikiem zespołu Skorży będzie we wtorek KGHM Zagłębie Lubin.

Pogoń Szczecin - Błękitni Stargard 0:0

Pogoń: Adrian Henger (64' Bartosz Piotrowski) - Błażej Chouwer (46' David Niepsuj), Sebastian Walukiewicz (46' Cornel Rapa), Sebastian Rudol (67' Szymon Jopek), Hubert Matynia (46' Ricardo Nunes, 56' Hubert Matynia) - Damian Pawłowski (46' Mate Cincadze), Jakub Piotrowski (46' Kamil Drygas) - Sebastian Kowalczyk (67' Błażej Chouwer), Dawid Kort (46' Rafał Murawski), Marcel Stefaniak (46' Marcin Listkowski) - Łukasz Zwoliński (67' Jakub Piotrowski).

Żółta kartka: Kowalczyk (Pogoń).

Czy Pogoń Szczecin będzie niepokonana w okresie przygotowań?