Remis Cracovii z Czechami. Michał Probierz robi przegląd wojsk

W drugim sparingu w czasie przygotowań do sezonu 2017/2018 Cracovia zremisowała z czeskim MFK Karvina (2:2). Trener Pasów, Michał Probierz znów nie mógł skorzystać z wielu podstawowych zawodników.

Maciej Kmita
PAP / Maciej Kulczyński
Nowy trener Cracovii nie jest w łatwej sytuacji, bo pracuje z zespołem dopiero sześć dni, a w rozegranym niespełna trzy tygodnie przed startem sezonu sparingu nie mógł (z różnych względów) skorzystać z kilkunastu zawodników, w tym z Damiana DąbrowskiegoDiego Ferraresso, Pawła Jaroszyńskiego, Jaroslava MihalikaSebastiana StebleckiegoJakuba Wójcickiego, Tomasa Vestenicky'ego i Krzysztofa Piątka, którzy w minionej kampanii grali regularnie.

Zabrakło też nowo pozyskanych Petteriego Forsella i Lennarda Sowaha. Pierwszy dołączy do Pasów dopiero 1 lipca, gdy wygaśnie jego umowa z Miedzią Legnica, a drugi odczuwa jeszcze skutki urazu stawu skokowego, którego doznał w pierwszym letnim sparingu z Sandecją Nowy Sącz (0:1). W barwach krakowskiego klubu zadebiutował za to Sergei Zenjov.

Pasy objęły prowadzenie w 8. minucie po pięknym uderzeniu Deleu. Brazylijczyk zaskoczył bramkarza rywali kapitalnym wolejem z 25 metrów. Trzy kolejne gole padły po stałych fragmentach gry. Czesi wyrównali w 33. minucie po rzucie wolnym, tuż po przerwie w ten sam sposób krakowianie odzyskali prowadzenie, gdy centrę Krzysztofa Szewczyka z rzutu wolnego głową na gola zamienił 18-letni Sebastian Strózik. Wynik spotkania w 55. minucie ustalił Filip Panak, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Środowy mecz z Czechami zakończył pierwszy etap przygotowań Cracovii do nowego sezonu. W czwartek krakowianie wyjadą na zgrupowanie do do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie zagrają trzy sparingi: z Pogonią Szczecin (30.06), Zagłębiem Lubin (05.07) i Chrobrym Głogów (08.07). Do Krakowa Pasy wrócą 8 lipca.

Cracovia - MFK Karvina 2:2 (1:1)
1:0 - Deleu 8'
1:1 - Panak 33'
2:1 - Strózik 47'
2:2 - Panak 55'

Skład Cracovii: Sandomierski (46' Wilk) - Deleu (46' Jarzynka; 60' Sroka), Helik (46' Ochał), Malarczyk (46' Sosnowski), Cunta (46' Pestka) - Dimun (46' Kanach), Covilo (46' Lusiusz) - Zejnov (46' Kiebzak), Adamczyk (46' Szewczyk), Wdowiak (46' Gawle) - Szczepaniak (46' Strózik).

Michał Probierz sprawdzi się w Cracovii?