Puchar Polski: Sandecja Nowy Sącz bezlitosna dla III-ligowca

Sandecja Nowy Sącz wygrała 5:0 z Wartą Sieradz w I rundzie Pucharu Polski. Dwa gole strzelił Maciej Korzym, a trener Radosław Mroczkowski zobaczył w akcji kilku dublerów.

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz PAP / PAP/Grzegorz Momot / Piłkarze Sandecji Nowy Sącz
W pięciu poprzednich sezonach minimum jeden beniaminek Lotto Ekstraklasy odpadał na starcie Pucharze Polski. Były to kolejno Pogoń Szczecin, Cracovia, Górnik Łęczna, Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Wisła Płock. W tym roku klątwa ma być przerwana. Sandecja Nowy Sącz oraz Górnik Zabrze trafiły na nisko notowanych przeciwników. Drużyna Radosława Mroczkowskiego szybko pokazała Warcie Sieradz, że na niespodziankę nie pozwoli.

Po 16 minutach Sandecja prowadziła 2:0. Do bramki Warty trafili piłkarze, którzy w meczach Lotto Ekstraklasy nie byli w podstawowym składzie Sandecji. Filip Piszczek zakończył dośrodkowanie z lewego skrzydła, a Patrik Mraz wykorzystał bierność obrońców po wrzucie z autu.

Trener Radosław Mroczkowski obejrzał w meczu pucharowym również Adriana Bastę, Płamena Kraczunowa i Jonatana Strausa.

Końcówka pierwszej części była trudna dla Sandecji i gdyby wówczas padła bramka kontaktowa, mogłoby być jeszcze ciekawie. Swoich szans nie wykorzystali Marcin Koberski i jego imiennik Kacela. Za karę po przerwie Bianconeri trafili na 3:0. Zmiennik Wojciech Trochim przymierzył idealnie w okienko z rzutu wolnego.

Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla przedstawiciela Lotto Ekstraklasy. Doświadczony Maciej Mielcarz sięgnął po piłkę do siatki jeszcze po dwóch strzałach Macieja Korzyma. W obu przypadkach były napastnik Korony Kielce wygrał pojedynek w powietrzu. Honorowe trafienie dla III-ligowca to dzieło Łukasza Mitka w 85. minucie.

Warta Sieradz - Sandecja Nowy Sącz 1:5 (0:2)
0:1 - Filip Piszczek 14'
0:2 - Patrik Mraz 16'
0:3 - Wojciech Trochim 56'
0:4 - Maciej Korzym 60'
0:5 - Maciej Korzym 70'
1:5 - Łukasz Mitek 85'

Warta: Maciej Mielcarz – Rafał Swędrowski, Łukasz Mitek, Grzegorz Kowalski, Sylwester Pawlak - Łukasz Chodyga, Michał Sitarz - Marcin Kacela, Mariusz Zawodziński (81' Dominik Cukiernik), Wiktor Płaneta (57' Jarosław Szyc) - Marcin Kobierski (63' Maciej Łabędzki).

Sandecja: Łukasz Radliński – Adrian Basta, Płamen Kraczunow, Michal Piter-Bućko, Jonatan Straus - Bartłomiej Kasprzak (46' Michał Gałecki), Mateusz Cetnarski (46' Wojciech Trochim) - Adrian Danek, Maciej Korzym, Patrik Mraz - Łukasz Piszczek (65' Bartosz Gęsior).

Żółte kartki: Mitek, Szyc (Warta).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Czy Sandecja Nowy Sącz awansuje do finału Pucharu Polski?