Tak Arka wyszarpała zwycięstwo. Zobacz decydującego gola (wideo)

Arka Gdynia sprawiła niespodziankę i wygrała z duńskim FC Midtjylland 3:2 w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy. Zobacz, jak padały bramki w tym spotkaniu.

Miłosz Marek
PAP

Najważniejsza akcja meczu rozegrała się w doliczonym czasie gry. Arkowcy długo czekali z wykonaniem stałego fragmentu. Opłacało się, bo piłka dośrodkowana przez Michała Nalepę trafiła do Rafała Siemaszki, który wprawił w euforię 14 tysięcy kibiców gospodarzy.

Tak padł gol na 3:2:

Stadion w Gdyni po raz pierwszy świętował w 31. minucie. Wówczas kapitalnym uderzeniem w dystansu popisał się Marcus Vinicius da Silva, który osiem minut później dołożył jeszcze kolejną bramkę.

Tak padł gol na 1:0:

Rewanż w Danii zostanie rozegrany w czwartek 3 sierpnia. Początek meczu o godzinie 20:30.

Czy Arka Gdynia awansuje do kolejnej rundy el. LE?