Konieczna seria rzutów karnych. Atletico Madryt wygrało Audi Cup!

Atletico Madryt wygrało towarzyski turniej Audi Cup. W finale podopieczni Diego Simeone po rzutach karnych pokonali Liverpool FC 5:4. W regulaminowym czasie był remis 1:1.

Dominik Polesiński
PAP/EPA / EPA/CHRISTIAN BRUNA

Zarówno Liverpool jak i Atletico występ w Audi Cup potraktowały jako element przygotowań do sezonu, a że nie da się dzień po dniu grać na wysokim poziomie zawodnicy pierwszego składu dostali wolne i w zdecydowanej większości zasiedli na ławce rezerwowych. Finał był tylko pojedynkiem zmienników.

Możliwe, że duży wpływ na poziom meczu miała wysoka temperatura, ale grano z "przymrużeniem oka". Chociaż piłkarze nie zachwycali to publiczność na Allianz Arena w Monachium bawiła się w najlepsze. Meksykańska fala krążyła wokół stadionu płynniej niż piłka na boisku.

Najwięcej ochoty do gry miał Sime Vrsaljko i to on miał największy udział przy jedynym golu jaki padł w pierwszej połowie. Chorwacki obrońca podał przed bramkę, gdzie z kilku metrów uderzył Angel Correa. Fantastyczna obrona Danny'ego Warda nie uratowała Anglików. Piłka po rękach bramkarza odbiła się od poprzeczki, a następnie do siatki skierował ją 19-letni Albańczyk Keidi Bare.

W drugiej połowie Liverpool usilnie dążył do wyrównania. Trenerzy zmienili niemal całe składy, przez co więcej było ruchu przy linii bocznej niż pod bramkami. Graczom w czerwonych strojach udało się jednak dogonić Atletico. W 83. minucie Gabi zahaczył we własnym polu karnym Divocka Origiego, a rzut karny ze spokojem wykorzystał Roberto Firmino.

Remis utrzymał się do końcowego gwizdka i o losach finału rozstrzygnął konkurs jedenastek. W nim lepsze o gola okazało się Atletico. Jedynym, który pomylił się z 11 metrów był Jordan Henderson (po strzale pomocnika Moya odbił piłkę nogami).

Atletico Madryt - Liverpool FC 1:1 (1:0) rzuty karne 5:4
1:0 - Keidi Bare 33'
1:1 - Roberto Firminho (k.) 83'