WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Poruszająca oprawa kibiców Legii o Powstaniu Warszawskim. Wspomnieli o mordowanych dzieciach

Kibice Legii Warszawa zaprezentowali podczas środowego meczu Ligi Mistrzów z kazachską FK Astaną poruszającą oprawę wspominającą Powstanie Warszawskie i mordowane w jego trakcie dzieci. Jej echa już rozchodzą się w Internecie.
Maciej Wojs
Maciej Wojs
PAP / Bartłomiej Zborowski / Oprawa kibiców Legii Warszawa

"Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zamordowali 160 tysięcy osób. Tysiące z nich stanowiły dzieci" - to główny napis oprawy.

Widać na niej również przerażone dziecko - uczestnika powstania - w polskim mundurze, do którego skroni pistolet przystawia niemiecki żołnierz. 

Tło stanowi z kolei kartoniada tworząca polską flagę z datą "1944" - rokiem wybuchu Powstania Warszawskiego.

Całość wywołuje ogromne wrażenie. W Internecie nie brakuje komentarzy wzruszonych osób, którzy doceniającą postawę kibiców. Pochwalił ich m.in. wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

Oprawa została pokazana przy okazji meczu Legii z Astaną w ramach III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. To drugie spotkanie obu zespołów. Przed tygodniem mistrzowie Polski polegli w Kazachstanie 1:3. Relacja "na żywo" dostępna jest na WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO Polscy kibice wspierają Kubicę

Czy podoba Ci się oprawa kibiców Legii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (73):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • lk1983pl 0
  odpowiedź nasuwa się sama
  MarcinSR A czy to miałoby jakieś znaczenie? Nawet gdybym był?Nie - nie jestem ani Żydem, ani Niemcem, ani Rosjaninem. Choć mam wielu znajomych z tych nacji.I jako Polak, zaangażowany we wiele akcji charytatywnych, wspierający lokalne biznesy, współpracujący z domami dziecka jestem zdenerwowany na obecną zakrzywioną politykę historyczną, na patriotyzm kojarzony z symbolami, wreszcie na to, że pewna część społeczeństwa uzurpuje sobie prawo do decydowania kto jest "prawdziwym Polakiem patriotom", a kto nie.Moja rodzina została mocno poszkodowana w drugiej wojnie światowej, mojego dziadka prawie zabili Niemcy, a dokończyli Polacy w ubeckim więzieniu w latach 60. Mimo wszystko nie zgadzam się tego typu działania, na taką politykę historyczną, na takie manifestowanie patriotyzmu (w formie, która jest dla mnie nie do zaakceptowania) i uważam, że ze względu na swoją obecną postawę mam do tego pełne prawo.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • MarcinSR 0
  A czy to miałoby jakieś znaczenie? Nawet gdybym był?

  Nie - nie jestem ani Żydem, ani Niemcem, ani Rosjaninem. Choć mam wielu znajomych z tych nacji.

  I jako Polak, zaangażowany we wiele akcji charytatywnych, wspierający lokalne biznesy, współpracujący z domami dziecka jestem zdenerwowany na obecną zakrzywioną politykę historyczną, na patriotyzm kojarzony z symbolami, wreszcie na to, że pewna część społeczeństwa uzurpuje sobie prawo do decydowania kto jest "prawdziwym Polakiem patriotom", a kto nie.

  Moja rodzina została mocno poszkodowana w drugiej wojnie światowej, mojego dziadka prawie zabili Niemcy, a dokończyli Polacy w ubeckim więzieniu w latach 60. Mimo wszystko nie zgadzam się tego typu działania, na taką politykę historyczną, na takie manifestowanie patriotyzmu (w formie, która jest dla mnie nie do zaakceptowania) i uważam, że ze względu na swoją obecną postawę mam do tego pełne prawo.

  lk1983pl czy jesteś może Żydem?
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • kibic Polski 1
  Kapitalna oprawa! Niech cały świat się dowie co Niemcy wyprawiali w Polsce!

  To nie była tylko walka zbrojna pomiędzy jednym i drugim wojskiem. Okupanci dopuścili się zbrodni wojennych na niewyobrażalną skalę. W ciągu jednego dnia potrafili wymordować w Warszawie kilkadziesiąt tysięcy niewinnych cywilów, w tym tysiące dzieci. I pomyśleć że kilkadziesiąt lat po tamtych wydarzeniach Berlin znów próbuje mówić nam co mamy robić we własnym kraju. Mam gdzieś czy w Polsce rządzi ta czy inna partia. Nie życzę sobie by obce państwo wpier... się w wewnętrzne sprawy Polski. Nie ma na to zgody! Tego typu ingerencje z zewnątrz zawsze kończyły się dla Polski tragicznie - zabory to tylko jeden z wielu przykładów. W czasie II wojny światowej był taki słynny plakat z napisem WARA! Niech oni wreszcie zostawią nasz kraj w spokoju.

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (70)
Pokaż więcej komentarzy (73)
Pokaż więcej komentarzy (73)
Pokaż więcej komentarzy (73)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×