II liga: Warta Poznań pędzi bez potknięć. Gwardia blisko 300 minut bez gola

Warta Poznań nie straciła w tym sezonie nawet punktu. W 4. kolejce II ligi drużyna Petra Nemca zwyciężyła 3:0 z Gwardią Koszalin. Także w piątek MKS Kluczbork zremisował 1:1 z Olimpią Elbląg.

Warta Poznań / Warta Poznań
Gwardia Koszalin nie zamierzała się odsłonić przed drużyną, która rozpoczęła sezon od zdobycia dziewięciu punktów w trzech kolejkach. Tym bardziej, że beniaminek stracił w 12. minucie swojego najbardziej błyskotliwego napastnika Przemysława Brzeziańskiego. Koszalinianin opuścił boisko z powodu kontuzji.

Po stronie Warty Poznań również zabrakło ważnego piłkarza ofensywnego. Przemysław Kita zdobył dotychczas trzy gole, a tydzień temu dorzucił na swoje konto asystę. Jego występ także uniemożliwiła kontuzja. Bez Brzeziańskiego i Kity było trudniej o stwarzanie sytuacji podbramkowych.

Piłkarze oddawali więc strzały z dystansu, posyłali wiele dośrodkowań w pole karne, ale bramkarze Mateusz Lis i Adrian Hartleb nie napracowali się w pierwszej połowie. Jedyną trudną interwencję miał bramkarz Gwardii po uderzeniu Krzysztofa Biegańskiego.

Brak zajęć uśpił Hartleba, który pomógł Zielonym w zdobyciu gola na 1:0 w 51. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarz Gwardii minął się z piłką, a ta odbiła się od biodra Radosława Jasińskiego zanim wpadła do siatki. Od tego momentu Warta Poznań rządziła niepodzielnie na boisku, a wyższość udokumentowała jeszcze dwiema bramkami Karola Żmijewskiego i debiutanta Michała Przybyły.

Gwardia nie była w stanie odpowiedzieć. Praktycznie nie stwarzała klarownych sytuacji strzeleckich. Już przez 293 minuty nie potrafi trafić do bramki przeciwnika i osuwa się w tabeli. Warta z kolei lideruje i jedynym klubem, który może ją wyprzedzić w sobotę będzie Radomiak Radom.

Także w piątek MKS Kluczbork zremisował 1:1 z Olimpią Elbląg. Dla odmiany w tym meczu gole padały tylko w pierwszej połowie. Po przerwie nie spadło tempo, ale spadła skuteczność. Większe pretensje o brak zwycięskiego gola powinni mieć do siebie elblążanie.

4. kolejka II ligi:

Gwardia Koszalin - Warta Poznań 0:3 (0:0)
0:1 - Radosław Jasiński 51'
0:2 - Karol Żmijewski 73'
0:3 - Michał Przybyła 76'

MKS Kluczbork - Olimpia Elbląg 1:1 (1:1)
0:1 - Krzysztof Iwanowski 15'
1:1 - Paweł Baraniak 29'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Warta Poznań zakończy rundę jesienną na miejscu premiowanym awansem?