Ruszyła Primera Division! Valencia i Leganes zaczynają sezon od zwycięstw

Już po pierwszych meczach sezonu 2017/2018 w Hiszpanii. Po zwycięstwa sięgnęły zespoły Valencii i Leganes. Premierowego dnia nie zabrakło też niewykorzystanego rzutu karnego i szybkiej czerwonej kartki.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Simone Zaza cieszy się po zdobyciu bramki dla Valencii PAP/EPA / MANUEL BRUQUE / Simone Zaza cieszy się po zdobyciu bramki dla Valencii
Autorem pierwszego gola w sezonie 2017/2018 został Gabriel Pires. Pomocnik Leganes po niepewnej interwencji golkipera Alaves dobił piłkę do pustej bramki. Kilka chwil wcześniej gości na prowadzenie powinien wyprowadzić Manu Garcia. Zawodnik klubu z Vitorii nie wykorzystał jednak rzutu karnego, strzelając wprost w bramkarza.

Leganes ostatecznie wygrało 1:0. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Valencii z Las Palmas. Gospodarze szybko zdobyli bramkę po ładnym płaskim strzale Simone Zazy. Później popularnym "Nietoperzom" grało się jeszcze łatwiej, ponieważ jeszcze w pierwszej połowie bezpośrednią czerwoną kartkę za wejście nakładką obejrzał Alen Halilović.

Grająca w przewadze Valencia, miała jeszcze swoje sytuacje. Aktywny był strzelec bramki, a w słupek trafił Santi Mina. Ze łzami w oczach mecz kończył Joao Cancelo, który na dniach najprawdopodobniej zasili Inter Mediolan.

CD Leganes - Deportivo Alaves 1:0 (1:0)
1:0 - Gabriel Pires 23'

W 16. minucie Manu Garcia (Alaves) nie wykorzystał rzutu karnego - bramkarz obronił.

Valencia CF - UD Las Palmas 1:0 (1:0)
1:0 - Simone Zaza 22'

Czerwona kartka: Alen Halilović /33', za faul/ (Las Palmas).

Czy Valencia awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?